11 Temmuz 2020 Cumartesi / 20 Zilkade 1441
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yavuz SALTIK
ysaltik@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Yıldızları beklerken

30 Mayıs 2014 Cuma

Lig biter bitmez transfer konuşulmaya başlandı. Bir büyülü sözcük bu transfer. Başka takımların taraftarını bilmem ama yerde veya gökte iki yıldız adı duyunca Trabzon taraftarının aklı başından gidiyor. Hele alınacak oyuncu bir forvet oyuncusu ise iş daha da bir başka boyut kazanıyor. Youtube’a girip videolarda attığı goller tekrar tekrar izleniyor. O goller üzerine saatlerce süren yorumlar yapılıyor. Hiçbir sonuca varmayan “Avara kasnak” misali laf değirmeninde öğütülüyor kelimeler. 

“Doğru diyorsun da bu takımın gerçekten transfere ihtiyacı olduğunu görmüyor musun?” der gibisiniz. Haklısınız. Bu takımın transfere ihtiyacı, herkesten fazla var. Ben transfer ihtiyaçlarını üç ana kalemde topladım. 1- Bilgi transferi, 2- Yönetim transferi, 3- Oyuncu transferi.

Bu yazının konusu olan oyuncu transferi nedir ve neden önemlidir?

Trabzon’da herkes Onur ve Olcan’ın takımın %80’ini oluşturduğunun farkında. Bir önceki yönetimden elde kalan yabancı futbolcu enkazı hala temizlenemedi. Adrian, Henrique ve Bosingwa dışında belki de bu yönetimin en iyi icraatı sayılan Borceanu, şampiyonluğa oynayacak bir Trabzonspor’a yetmez. Şu anda piyasada adı dolaşan hiçbir futbolcu ile resmi pazarlık masasına oturul(a)madı. Üstüne üstlük şampiyon olunan 2011 sezonu gibi en iyi oyuncuları talan edilme tehlikesi ile karşı karşıya olan Trabzonspor’un çok büyük para sorunu var. Bu sefer talancısının adı GS değil o kadar. (BJK) Ayrıca 2 aydır maaş alamayan oyuncu ve çalışanların olduğu söylenen bir camia yıldız transfer yapamaz. En az 5 direkt oynayacak oyuncu transfer etmek zorunda olan bu yönetime Allah yardım etsin. Bir diğer yandan Yargıtay, TS kongresinin iptali ile ilgili açılmış ve yerel mahkemenin kısmen kabul ettiği davayı incelemeye aldı. Yargıtay, bir an önce karar verir ve bu karar da Trabzonspor’u seçime götürürse göreve talip olacak yönetime transfer zamanı kalmayacak gibi gözüküyor. Neresinden bakarsanız bakın oldukça zor bir süreç bekliyor. Bize göre elindeki tüm kredileri tüketmiş olan bu yönetimin işi Allah’a kaldı çünkü..