Kültür Sanat Yaşam

19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne doğru


19.


Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne doğru

- Festival kapsamında düzenlenen fotoğraf ve belgesel yarışmasının başvuru süreleri uzatıldı

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla gerçekleştirilecek 19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" kapsamındaki fotoğraf ve belgesel film yarışmalarının başvuru süresi uzatıldı.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce 8 Ağustos olarak açıklanan sürenin 10 Ağustos'a uzatıldığını söyledi.

Yarışmalara katılımın yoğun olduğunu ifade eden Ürkmezer, "Gerek bölgemizden gerek yurt içi ve dışından gösterilen ilgiye teşekkür ediyoruz. Daha önce festival komitesi olarak 8 Ağustos olarak belirlediğimiz son başvuru tarihini katılımın yoğun olması nedeniyle 10 Ağustos'a kadar uzattık." diye konuştu.

Fotoğraf ve belgesel sanatçılarının yoğun bir ilgi gösterdiğini aktaran Ürkmezer, önceki yıllara göre katılımın daha da artacağını umduklarını bildirdi.

Bu yıl festivalin yan temasını "Mahalle Kültürü" olarak belirlediklerini anımsatan Ürkmezer, "Osmanlı'nın parmak izi olan ilçemizde mahalle kültürü çok önemli bir değer. Safranbolu'daki tarihi evlerin hiçbiri diğerinin önünü, ışığını kesmez. Bu bile ilçemizdeki komşuluk hakkı, mahalle kültürünün çok önemli bir göstergesi." dedi.

Ürkmezer, 6-8 Eylül'de yapılacak festival çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak, "Safranbolu'ya, inşallah güzel bir organizasyon yaşatacağız. Daha önce yaptığımız festivalden ders çıkarıp, neyi eksik yaptık, neyi yapmadık, o eksiklerimizi kapatıp, daha da iyi bir festival yapacağımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne doğru

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla 6-8 Eylül'de düzenlenecek "19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, açıklama yaptı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Karabük
Cumartesi
22 Eylül 2018
Rüzgar 5,6 km/h
Çoğunlukla güneşli
28 °
10° 28°
Diğer Karabük Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar