Genel

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepkiler


ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepkiler - ADEM Erzurum Şubesi sözcüsü Şık: - "Bu talihsiz karar hiçbir şekilde Kudüs’ün statüsünü tayin etmeye sahip olmadığı gibi ekmeğini şiddet organizasyonları üzerinden kazanan ülkelerin kabulü ile de hiçbir geçerliliğe sahip değildir.


ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepkiler

- ADEM Erzurum Şubesi sözcüsü Şık: - "Bu talihsiz karar hiçbir şekilde Kudüs’ün statüsünü tayin etmeye sahip olmadığı gibi ekmeğini şiddet organizasyonları üzerinden kazanan ülkelerin kabulü ile de hiçbir geçerliliğe sahip değildir. Kudüs, bizim nazarımızda bir mihenktir"

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı protesto edildi.

Türkiye Akademik Düşünce, Eğitim ve Medeniyet Topluluğu (ADEM) Erzurum Şubesi öncülüğünde, kentteki çeşitli sivil toplum kuruluşları üyeleri ile öğrenciler, Atatürk Üniversitesi yerleşkesindeki Bilim Anıtı önünde toplanarak ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki gösterdi.

Protestoya katılan kalabalık "Kudüs için direniş, insanlık için diriliş" sloganı atarak, tekbir getirdi.

Toplanan grup adına bir açıklama yapan ADEM Erzurum Şubesi sözcüsü Nazim Burak Şık, küresel dünya sisteminde ortaya çıkan endişenin, emperyalistleri gün geçtikçe daha da korkuttuğunu ve iktidarlarını sabit kılabilmeleri adına şiddetin boyutunu gün geçtikçe derinleştirdiklerini ifade etti.

Filistin'de, yıllardır dünyanın gözleri önünde bir insanlık trajedisinin yaşandığı belirten Şık, bugün ise şiddetin iktidarını sürenlere insanlığın ortak mirasına göz koyabilecek cesareti verdiği aktardı.

Kudüs'ü tektipleştirme girişiminin kültüre ve tarihe aykırı olduğunu ifade eden Şık, şunları kaydetti:

"Bu talihsiz karar hiçbir şekilde Kudüs’ün statüsünü tayin etmeye sahip olmadığı gibi ekmeğini şiddet organizasyonları üzerinden kazanan ülkelerin kabulü ile de hiçbir geçerliliğe sahip değildir. Kudüs, bizim nazarımızda bir mihenktir. Her bir karışı, ilahi vahyi insanlığa bildiren peygamberlerin izlerini taşıması hasebiyle Kudüs, insan olma şuuru, selamete erme bilinci ve sulhun mihengidir. Ortaya çıkan bu hadise Kudüs’ü sadece Filistin sorunun bir parçası olmaktan çıkarmış, insanlığın ortak sorunu haline dönüştürmüştür. ABD ve İsrail ortak yapımı bu kirli strateji, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için, eğer engellenmezse, daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır."


ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepkiler

Erzurum'da, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı protesto edildi. Türkiye Akademik Düşünce, Eğitim ve Medeniyet Topluluğu (ADEM) Erzurum Şubesi öncülüğünde, kentteki çeşitli sivil toplum kuruluşları üyeleri ile öğrenciler, Atatürk Üniversitesi yerleşkesindeki Bilim Anıtı önünde toplanarak ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki gösterdi. ADEM Erzurum Şubesi sözcüsü Nazim Burak Şık (sağ 2), burada konuşma yaptı.


ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepkiler

Erzurum'da, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı protesto edildi. Türkiye Akademik Düşünce, Eğitim ve Medeniyet Topluluğu (ADEM) Erzurum Şubesi öncülüğünde, kentteki çeşitli sivil toplum kuruluşları üyeleri ile öğrenciler, Atatürk Üniversitesi yerleşkesindeki Bilim Anıtı önünde toplanarak ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki gösterdi. Protestoya katılan kalabalık "Kudüs için direniş, insanlık için diriliş" sloganı atarak, tekbir getirdi.ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepkiler

Gaziantep'te ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı protesto edildi. İslahiye ilçesinde, İmam Hatip ve İlahiyat Gönüllüleri Derneğine (İLKDER) bağlı İslami Değerler Akademisi bahçesinde bir araya gelen dernek üyeleri ve öğrenciler, bahçeye üzerinde "Kudüs 841 Km" yazılı yön levhası dikti.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Erzurum
Pazartesi
17 Aralık 2018
Rüzgar 3,7 km/h
Yağmur ve kar
0 °
-5°
Diğer Erzurum Günleri İçin Tıklayın
Milyoner adam çatıdan binlerce dolar saçtı

Milyoner adam çatıdan binlerce dolar saçtı

ABD, Tel Abyad’daki gözlem noktasını terör örgütü PKK’ya devretti

ABD, Tel Abyad’daki gözlem noktasını terör örgütü PKK’ya devretti

Beşiktaş - Trabzonspor maçından kareler

Beşiktaş - Trabzonspor maçından kareler

En Çok Okunanlar