Genel

Aybüke öğretmenin babasından Mehmetçik'e destek


Aybüke öğretmenin babasından Mehmetçik'e destek - Batman'ın Kozluk ilçesinde Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına PKK'lı teröristlerce açılan ateşle ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın babası, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e destek verdi - Baba Yalçın: - "Afrin operasyonu, bunun daha ilerisi Münbiç, o bölgede yapılacak olan temizlik harekatının inşallah başarıya ulaşacağına canı gönülden inanıyoruz ve istiyoruz" - "15 Temmuz'da gerçekleşen ihanet şebekesinin kalkışmasının engellenmesi ve bunlara sebep olanların temizlenmeye çalışılması, bu operasyonların daha sağlıklı yapılmasına sebep olmuştur"KARABÜK (AA) - ERSİN TURAN - Batman'ın Kozluk ilçesinde Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına PKK'lı teröristlerce açılan ateşle ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın babası Sadık Yalçın, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e destek verdi.


Şehit öğretmenin Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan babası Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e yönelik başlattığı harekatın çok yerinde olduğunu söyledi.

Ülkenin Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinde sürekli insanları rahatsız eden eşkıyaların; dışarıdan, uzaktan güdümlü, savaş çığırtkanlığı yaparak, insanları öldürmekten zevk alan katiller sürüsünün, dünyanın her bir tarafından oraya toplandığını, PKK, PYD gibi isimler altında asil Türk milletine taarruzlarını ve hainliklerini hiçbir zaman eksik etmediğini anlatan Yalçın, "Tabii ki, Türk milleti ve Türk Silahlı Kuvvetleri buna sessiz kalacak değildi." dedi.

Bunun neticesinde olacaklara, bütün dünyanın ve bu işi hak edenlerin mutlaka razı olacağını dile getiren Yalçın, sabrın bir sınırı olduğunu, sürekli tek taraflı hoşgörüyle bir mücadeleyi kimsenin beklememesi gerektiğini aktardı.

Yalçın, son dönemde sivil vatandaşlara yapılan saldırılar içerisinde Necmettin öğretmen ve kendi kızı olan Aybüke öğretmenin katledilmesinin de bunun bir neticesi olduğunu vurgulayarak, "Bunun için Afrin operasyonu, bunun daha ilerisi Münbiç, o bölgede yapılacak olan temizlik harekatının inşallah başarıya ulaşacağına canı gönülden inanıyoruz ve istiyoruz. Orada görev yapan askerlerimizin, güvenlik güçlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun." diye konuştu.

Harekatta milli ve yerli mühimmat kullanılmasından dolayı mutlu olduklarına değinen Yalçın, Atak helikopteri, tanklar, insansız hava araçlarının çoğalması ve geliştirilmiş olmasının bu bölgedeki mücadelenin daha sağlıklı, emniyetli olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Yalçın, "15 Temmuz'da gerçekleşen ihanet şebekesinin kalkışmasının engellenmesi ve bunlara sebep olanların temizlenmeye çalışılması bu operasyonların daha sağlıklı yapılmasına sebep olmuştur. Devamını inşallah daha iyi bir şekilde getireceklerine inanıyoruz." ifadesini kullandı.

- "Türk milleti devamlı uyanık olmak zorundadır"

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yapılan olumsuz açıklamalara tepki gösteren Yalçın, şöyle devam etti:

"Türk milleti dünyanın en mazlum milletlerinden biri. Beslediği, elinde yetiştirdiği, büyüttüğü, okuttuğu insanların kendisine ihanet ederek bir silah olarak dönmesi kötü bir şey. Türk milleti 'Su uyur düşman uyumaz.' mantığından hareketle devamlı uyanık olmak zorundadır. Hain hainliğini yapmaya devam edecektir. Bu kişilerin bir asker, bir öğretmen, bir hemşire şehit olduğunda sokaklara çıktıklarını görmedik."

Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına PKK'lı teröristlerce açılan ateşte, karne dağıtım töreninin ardından evine giden müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ağır yaralanmış, kaldırıldığı Kozluk Devlet Hastanesi'nde şehit olmuştu.İkindi Vaktine Kalan Süre

Karabük
Pazar
21 Ekim 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Sağanak Yağışlar
18 °
10° 18°
Diğer Karabük Günleri İçin Tıklayın
Ankara Antlaşması´nın imzalanması - Tarihte bugün 20 Ekim 1921

Ankara Antlaşması´nın imzalanması - Tarihte bugün 20 Ekim 1921

Tarihe tanıklık eden fotoğraflar

Tarihe tanıklık eden fotoğraflar

Dakika dakika Cemal Kaşıkçı cinayeti

Dakika dakika Cemal Kaşıkçı cinayeti

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar