Genel

Bartınlı kadınlardan Mehmetçiğe "sıcak" destek


Bartınlı kadınlardan Mehmetçiğe "sıcak" destek - Bartın'da bir grup kadın, TSK'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Mehmetçiğe atkı ve bere ördüBARTIN (AA) - Bartın'da bir grup kadın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Mehmetçik için atkı ve bere ördü.


Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Proje Uygulama Eğitim Merkezi öncülüğünde bir araya gelen kadınlar, Bartın Valisi Nusret Dirim'i ziyaret etti.

Kadınlar, ördükleri atkı ve bereleri askerlere gönderilmek üzere Vali Dirim ile Garnizon Komutanı Deniz Piyade Albay Vedat Selvitop'a teslim etti.

Bartın Valisi Nusret Dirim, AA muhabirine yaptı açıklamada, Bartın halkının Afrin'de terör örgütleriyle çarpışan Türk askerinin yanında olduğu söyledi.

Bartınlı kadınların, Afrin operasyonundaki askerlere desteğini ifade etmek üzere yaptıkları el emeği atkı ve bereleri teslim aldıklarını ifade eden Dirim, "Bu duyarlılıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Türkiye'nin her yerinde halkımızın çok güzel bir duyarlık içerisinde olduğunu memnuniyetle görüyoruz. Halkın bu desteği Mehmetçiğe iyi gelecek, onlara moral olacaktır. Biz de aldığımız bu emanetlerini en kısa sürede oradaki Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere kargoyla göndereceğiz." dedi.

Kadınlardan Sevcan Kalafat da "Askerlerimize moral olsun, destek olsun diye örgü işleriyle bir şeyler yapmaya çalıştık. Biz çok mutluyuz, Allah onların yardımcıları olsun, hepsi için dua ediyoruz." diye konuştu.İkindi Vaktine Kalan Süre

Bartın
Cumartesi
24 Şubat 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Bunaltıcı
10 °
10°
Diğer Bartın Günleri İçin Tıklayın
İş makinesi ana doğalgaz borusunu patlattı

İş makinesi ana doğalgaz borusunu patlattı

Galatasaray'da 10 futbolcunun sözleşmesi bitiyor

Galatasaray'da 10 futbolcunun sözleşmesi bitiyor

Samsung'un sır gibi sakladığı Galaxy S9 görselleri sızdı

Samsung'un sır gibi sakladığı Galaxy S9 görselleri sızdı

At ve eşek eti nasıl anlaşılır?

At ve eşek eti nasıl anlaşılır?

En Çok Okunanlar