Genel

Bekar kadının nüfus kayıtlarında evli gösterilmesi


Bekar kadının nüfus kayıtlarında evli gösterilmesi - Bursa'da yaşayan bekar bir kadını nüfus sistemine 46 yıllık evli ve 33 yaşında bir çocuk annesi olarak kaydeden Gaziantep İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeli A.


K. hakkında idari soruşturma başlatıldı

GAZİANTEP (AA) - Bursa'da yaşayan bekar bir kadını nüfus kayıtlarında evli olarak gösteren Gaziantep İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeli hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Gaziantep Valiliğinden alınan bilgiye göre, Gaziantep İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeli A.K, Kestel ilçesinde yaşayan ve bekar olan H.S'yi (63) nüfus sistemine 46 yıllık evli ve 33 yaşında bir kız annesi olarak kaydetti.

Kadının şikayetiyle ortaya çıkan olay üzerine, A.K. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Valilik, sistemdeki yanlışlığın düzeltilmesi için de İçişleri Bakanlığına yazı yazdı. Yapılan yanlışlığın nedeni soruşturma sonucunda belirlenecek.

Bazı internet haber sitelerinde, Bursa'nın Kestel ilçesinde yaşayan H.S'nin, ilçe nüfus müdürlüğünden nüfus kayıt örneği almak istediği sırada hiç evlenmediği halde 46 yıllık evli ve 33 yaşında bir kızı olduğunu öğrendiğine ilişkin haberler yer almıştı.İkindi Vaktine Kalan Süre

Gaziantep
Salı
23 Ekim 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Sağanak Yağışlar
18 °
12° 18°
Diğer Gaziantep Günleri İçin Tıklayın
Esaretin Bedeli Türkiye´de ilk kez tiyatro sahnesinde

Esaretin Bedeli Türkiye´de ilk kez tiyatro sahnesinde

En Çok Okunanlar