Genel

Bekar kadının nüfus kayıtlarında evli gösterilmesi


Bekar kadının nüfus kayıtlarında evli gösterilmesi - Bursa'da yaşayan bekar bir kadını nüfus sistemine 46 yıllık evli ve 33 yaşında bir çocuk annesi olarak kaydeden Gaziantep İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeli A.


K. hakkında idari soruşturma başlatıldı

GAZİANTEP (AA) - Bursa'da yaşayan bekar bir kadını nüfus kayıtlarında evli olarak gösteren Gaziantep İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeli hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Gaziantep Valiliğinden alınan bilgiye göre, Gaziantep İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeli A.K, Kestel ilçesinde yaşayan ve bekar olan H.S'yi (63) nüfus sistemine 46 yıllık evli ve 33 yaşında bir kız annesi olarak kaydetti.

Kadının şikayetiyle ortaya çıkan olay üzerine, A.K. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Valilik, sistemdeki yanlışlığın düzeltilmesi için de İçişleri Bakanlığına yazı yazdı. Yapılan yanlışlığın nedeni soruşturma sonucunda belirlenecek.

Bazı internet haber sitelerinde, Bursa'nın Kestel ilçesinde yaşayan H.S'nin, ilçe nüfus müdürlüğünden nüfus kayıt örneği almak istediği sırada hiç evlenmediği halde 46 yıllık evli ve 33 yaşında bir kızı olduğunu öğrendiğine ilişkin haberler yer almıştı.İkindi Vaktine Kalan Süre

Gaziantep
Cumartesi
18 Ağustos 2018
Rüzgar 13 km/h
Güneşli
36 °
20° 36°
Diğer Gaziantep Günleri İçin Tıklayın
17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ

17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ

UEFA Kulüp Sıralaması (Ağustos 2018)

UEFA Kulüp Sıralaması (Ağustos 2018)

17 bin 480 kişi hayatını kaybetti! Felaket günü o fotoğraflar hala hafızalarda

17 bin 480 kişi hayatını kaybetti! Felaket günü o fotoğraflar hala hafızalarda

En Çok Okunanlar