Genel

Bingöl'de Zeytin Dalı Harekatı şehitleri için tabela diktiler


Bingöl'de Zeytin Dalı Harekatı şehitleri için tabela diktiler - Güvenlik korucusu Kına: - "Afrin'deki şehitlerimizin anne ve babaları kusura bakmasınlar, (şehitler) sadece onların çocukları değil, hepimizin çocuklarıdır.


Sadece onların evine ateş düşmedi, hepimizin evine ateş düştü"

BİNGÖL (AA) - Bingöl merkeze bağlı Elmalı köyünde Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen askerlerin anısına tabela dikildi.

Şehitlerin fotoğrafının yer aldığı çift yönlü tabela, Bingöl-Erzurum yolunun 30. kilometresindeki köy girişine konuldu.

Güvenlik korucusu Arafat Kına, köylerinin her zaman devletinin ve milletinin yanında yer aldığını söyledi.

Terör örgütü PKK tarafından 1989-1997 yıllarında yapılan saldırılarda 9 şehit verdiklerini anımsatan Kına, şöyle konuştu:

"Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Afrin'deki şehitlerimizin anne ve babaları kusura bakmasınlar, (şehitler) sadece onların çocukları değil, hepimizin çocuklarıdır, sadece onların evine ateş düşmedi, hepimizin evine ateş düştü."

Kına, şehitlerin yolundan gitmek istediklerini belirterek, Karadeniz'de, batıda, Afrin'de nerede olursa olsun görev yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a BİMER aracılığıyla Afrin'e gönüllü gitmek için dilekçe yazdıklarını dile getiren Kına, "Afrin'e gönüllü gitmeye hazırız ve emirlerini bekliyoruz. Köyümüzde daha önce Maçka'da şehit olan Eren'in tabelasını, Rusların bu köye giremediğini anlatan tabela asmıştık çünkü bütün şehitler bizimdir." dedi.

- "Babaannem babama mermi taşırken şehit düştü"

Köylerinin 1990'lı yıllarda 300 PKK'lı teröristin saldırısına uğradığını aktaran Kına, şunları kaydetti:

"Babaannem 300 teröristin saldırısı esnasında babama mermi taşırken şehit düştü. Biz bugüne kadar başımızı eğmedik, kimseye boyun eğmedik. Devletimiz ve milletimiz için kanımızın son damlasına kadar mücadelemizi edeceğiz. Başka Eren'lerin ölmemesi için Afrin operasyonu şarttır."

Köy sakinlerinden Saim Aksoy da tabelaları şehitlere duydukları sevgi ve saygıdan dolayı diktiklerini belirtti.İkindi Vaktine Kalan Süre

Bingöl
Pazartesi
15 Ekim 2018
Rüzgar 3,7 km/h
Çoğunlukla güneşli
29 °
10° 29°
Diğer Bingöl Günleri İçin Tıklayın
CHP´li Bakırköy Belediyes´nin kumpasıyla mağdur oldular

CHP´li Bakırköy Belediyes´nin kumpasıyla mağdur oldular

Çekilmiş en iyi askeri fotoğraflar

Çekilmiş en iyi askeri fotoğraflar

En Çok Okunanlar