Genel

"Bu bayrak göklerden inmesin, bu ezanlar dinmesin"


"Bu bayrak göklerden inmesin, bu ezanlar dinmesin" - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: - "Bu bayrak göklerden inmesin, yeter ki bu ezanlar dinmesin.


Bunun için biz hizmetkar olmaya devam edeceğiz"

KARS (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Bu bayrak göklerden inmesin, yeter ki bu ezanlar dinmesin. Bunun için biz hizmetkar olmaya devam edeceğiz." dedi.

Bakan Arslan, Kars'ın Kağızman ilçesinde hayırsever Hacı Yusuf Korkmaz tarafından yaptırılan ve hizmete giren Hazreti Hamza Camisi ve Kur'an Kursu'nun açılışında yaptığı konuşmada, hayırseverleri kutladı.

Kağızman'ın duasını almış bir Kağızman evladı olarak memlekete hizmet ettiklerini, çok makam gördüklerini ancak makamların kendilerini şımartmadığını belirten Arslan, "Makamlar bize değer katan değil, biz makamlara değer katan olduk, bunun için Rabbime şükrediyorum." ifadesini kullandı.

Ülkeye millete hizmet etmeye devam edeceklerini anlatan Arslan, "Yeter ki bu bayrak göklerden inmesin, yeter ki bu ezanlar dinmesin. Bunun için biz hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Kağızmanlı olmaktan ve Kağızmanlılar ile gurur duyuyorum. Her Kağızman'a geldiğimde duygulanıyorum. Yaklaşık 49 yıl önce burada ilkokulu okumuştum. Bugün de bu nedenle buradaki çocuklara karne verirken duygulandım." diye konuştu.

Hayırda yarışan hayırseverler bulunduğuna değinen Arslan, şöyle devam etti:

"Okul, ibadethane, köprü, yol, tünel yaparsanız bunların sevabı sonsuz. Her zaman dua alırsınız. İşte hem eğitim hem ibadet yuvası olacak bir mekandan bahsediyoruz. Burada çok önemsediğim şey hem cami hem Kur'an kursu yapıldı. Açılış bugüne nasip oldu. Burada yetişecek gençler inşallah ülkemize, milletimize, İslam'a hayırlı evlatlar olarak yetişirler."

Kağızman'ın kendilerini yalnız bırakmadığını belirten Bakan Arslan, "Sizden ricam kimin ne dediğine bakmayın. Kimin boş laf söyleyip laf üstene laf koyduğuna bakmayın. Türkiye'nin her yerine olduğu gibi Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla, Kars'a, Kağızman'a hizmet getirdik, getirmeye devam edeceğiz, ama bir şartla, bizim elimizi güçlü kılmanız lazım. Onun da yolu önümüzdeki seçimlerde 16 Nisan'da olduğu gibi rekor bir oy desteği vermeniz. Ben hemşehrilerime güveniyorum." ifadesini kullandı.

Konuşmasının ardından Kağızman'a yatırım yapan hayırseverlere birer plaket takdim eden Bakan Arslan, vatandaşlarla açılışını yaptığı camide cuma namazını kıldı.İkindi Vaktine Kalan Süre

Ardahan
Çarşamba
21 Kasım 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Bulutlu
7 °
Diğer Ardahan Günleri İçin Tıklayın
Polisiyedeki tanıdık: Peyami Safa

Polisiyedeki tanıdık: Peyami Safa

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme

Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme

Zeugma Antik Kenti'nde bulunan Çingene Kızı hakkında bilmeniz gerekenler

Zeugma Antik Kenti'nde bulunan Çingene Kızı hakkında bilmeniz gerekenler

En Çok Okunanlar