Genel

Diyarbakır'da şehitler için hatim duası


Diyarbakır'da şehitler için hatim duası - Merkez Yenişehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ile anıt yenilemesi yapılan Hava Şehitliğinde, şehitler için hatim duası yapıldı - Vali Hasan Basri Güzeloğlu: - "İçte ve dışta başta PKK, FETÖ, bunların uşakları, iş birlikçileri ve uzantıları bilmelidir ki bu millet yenilmez, bölünmez, bu devlet, bu büyük yürüyüşte engellenemez"DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın merkez Yenişehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ile anıt yenilemesi yapılan Hava Şehitliğinde şehitler için hatim duası yapıldı.


Hava Şehitliğinde düzenlenen programa, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, 8. Anajet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Bağlar Kaymakamı Tolga Toğan, Yenişehir Kaymakamı Serdar Kartal, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak ile şehit yakınları katıldı.

Vali Güzeloğlu, programda yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı arifesinde olduklarını, tüm değerleri canları pahasına kendilerine emanet eden, bu kara toprağa, bir gül bahçesine girercesine giren, bu toprakları vatan eyleyen şehitlerin huzurunda olduklarını söyledi.

Şehitlere rahmet dileyen Güzeloğlu, şehitlerin Türk bayrağının dalgalanması, ezanın semalarda sonsuza kadar var olması için canlarını verdiğini belirtti.

Bu büyük milletin, tarihin her döneminde, söz konusu vatan, millet, devlet, bayrak ve ezan olduğunda seve seve canını feda eden bu kahramanlar ile büyük bir millet olduğunu kaydeden Güzeloğlu, şöyle konuştu:

"Asker, polis, korucu, sivil şehitlerine kadar her birisi bu kahramanlar dizisinin bizce ismi unutulmayacak kahramanlarıdır. Bugün bizler, onların huzurunda Fatihalar ile onları anarken, bir sözü de bu büyük milletin karşısında kararlılıkla bir kez daha haykırıyoruz, emanetleri emanetimizdir. Hayatlarını seve seve feda ettikleri değerler, bizlerin de feda etmek için sırada beklediği vazgeçilmezlerimizdir. Hiçbir ihanet şebekesi, hiçbir terör örgütü ve iş birlikçisi, bu büyük yolculuğumuzda bizi geri durduramayacak ve bu büyük ve kutlu yürüyüşü engelleyemeyecektir. İçte ve dışta başta PKK, FETÖ, bunların uşakları, iş birlikçileri ve uzantıları bilmelidir ki bu millet yenilmez, bölünmez, bu devlet, bu büyük yürüyüşte engellenemez. Her cephede, her alanda kararlılıkla, geleceğe doğru bu inançla yürüyen milletimizin, inşallah gelecek her günü bugünden daha iyi olacak."

Daha sonra İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır tarafından şehitler için hatim duası yapıldı.

Programa katılanlar tarafından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı.


Diyarbakır'da şehitler için hatim duası

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ile anıt yenilemesi yapılan Hava Şehitliğinde şehitler için hatim duası yapıldı. Programa katılanlar tarafından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı.Diyarbakır'da şehitler için hatim duası

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ile anıt yenilemesi yapılan Hava Şehitliğinde şehitler için hatim duası yapıldı.


Diyarbakır'da şehitler için hatim duası

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ile anıt yenilemesi yapılan Hava Şehitliğinde şehitler için hatim duası yapıldı. İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır (Fotoğrafta ), şehitler için hatim duası yaptı.


Diyarbakır'da şehitler için hatim duası

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ile anıt yenilemesi yapılan Hava Şehitliğinde şehitler için hatim duası yapıldı. Vali Hasan Basri Güzeloğlu (Fotoğrafta ), açıklama yaptı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Diyarbakır
Pazartesi
24 Eylül 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Güneşli
34 °
15° 34°
Diğer Diyarbakır Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar