Genel

"Elektrikte kayıp-kaçak oranı yatırımlarla geriledi"


"Elektrikte kayıp-kaçak oranı yatırımlarla geriledi" - Dicle EDAŞ Genel Müdürü Karagüzel: - "Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta 2017 yılında elektrikte yüzde 75 olan kayıp-kaçak oranı, yapılan yatırımlarla son 5 yılda yüzde 65'e geriledi" - "Elektrik kullanımında israf önlenirse Keban ve Karakaya barajlarının yıllık ürettiği toplam elektrik miktarı kadar enerji tasarrufu sağlanmış olur" BATMAN (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ) Genel Müdürü Murat Karagüzel, "Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta 2017 yılında elektrikte yüzde 75 olan kayıp-kaçak oranı yapılan yatırımlarla son 5 yılda yüzde 65'e geriledi.


" dedi.

Batman'da beraberinde Dicle EDAŞ İl Müdürü Yusuf Açar ve Dicle Elektrik Perakende Satış AŞ (DEPSAŞ) İl Müdürü Serhat Öztürk ile bir kafeteryada düzenlenen basın toplantısına katılan Karagüzel, geçen sene gerçekleştirilen yatırımlar ile bu yıla ilişkin hedeflerini açıkladı.

Karagüzel, özellikle yaz ve kış aylarında elektrik kullanım oranının arttığına işaret ederek, diğer bölgelerde evlerde aylık 134 kilovatsaat elektrik kullanımı gerçekleşirken Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta ise ev başına aylık 645 kilovatsaat elektrik kullanıldığını söyledi.

Dicle EDAŞ'ın sorumluluğundaki illerde geçen sene 366 milyon liralık yatırım yapıldığını dile getiren Karagüzel, bu yıl için yatırım hedeflerinin de bu rakama yakın olduğunu belirtti.

Karagüzel, bu yatırımlarla hem abonelere daha kaliteli hizmet ulaştırılmasının sağlandığını hem de kayıp-kaçak ile mücadele edildiğini aktararak, "Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta 2017 yılında elektrikte yüzde 75 olan kayıp-kaçak oranı yapılan yatırımlarla son 5 yılda yüzde 65'e geriledi." diye konuştu.

"Elektrik kullanımında israf önlenirse Keban ve Karakaya barajlarının yıllık ürettiği toplam elektrik miktarı kadar enerji tasarrufu sağlanmış olur." ifadesini kullanan Karagüzel, elektriğin ısınma aracı olmadığını vurguladı.İkindi Vaktine Kalan Süre

Batman
Salı
21 Ağustos 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Güneşli
39 °
20° 39°
Diğer Batman Günleri İçin Tıklayın
TARİHTE BUGÜN: YERMÜK SAVAŞI

TARİHTE BUGÜN: YERMÜK SAVAŞI

Kanseri azaltan madde bu sebzelerde var

Kanseri azaltan madde bu sebzelerde var

İnsanların en ilginç korkuları

İnsanların en ilginç korkuları

Vahşi doğanın davetsiz misafirler

Vahşi doğanın davetsiz misafirler

En Çok Okunanlar