Genel

FETÖ sanığı eski savcıya 10 yıl hapis


FETÖ sanığı eski savcıya 10 yıl hapis - Gaziantep'te FETÖ'ye yönelik davada, örgütün yargı yapılanmasının "devre sorumlusu" olduğu iddia edilen eski cumhuriyet savcısına 10 yıl hapis cezası verildiGAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik görülen davada, eski savcıya "silahlı terör örgütü yönetmek ve silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 10 yıl hapis cezası verildi.


10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, eski Batman Cumhuriyet Savcısı tutuklu sanık Şakir Çeliktaş ile avukatı hazır bulundu.

Söz alan sanık Çeliktaş, örgütün gizli haberleşme programı "ByLock"u kullanmadığını, hakkında devre sorumlusu olduğu yönündeki tanık beyanlarını da kabul etmediğini söyledi.

Cumhuriyet Savcısı Sinan Yüksel, sanığın, örgütün gizli haberleşme ağı olan ''ByLock'' programını kullandığını, sanığın örgütün hakim-savcı sınavlarına yönelik oluşturduğu "çalışma evleri"nde kaldığı ve savcı olduktan sonra örgütün yargı yapılanması içinde sözde "devre sorumlusu" olduğu ve örgüt adına "himmet" topladığı yönündeki tanık beyanlarının dikkate alınarak cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme Başkanı Akın Akkaya ise sanığın örgüt yöneticiliği suçunu, işlediğine ilişkin yeterli delil bulunamadığını ancak "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçunu işlediğinin sabit olduğuna hükmedip, birden çok örgütsel eylemde bulunmasını dikkate alarak 10 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Gaziantep
Cuma
23 Şubat 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Aralıklı bulutlar
13 °
13°
Diğer Gaziantep Günleri İçin Tıklayın
Pilota operasyon emri geldiğinde yaşadıkları kameraya böyle yansıdı

Pilota operasyon emri geldiğinde yaşadıkları kameraya böyle yansıdı

Yılın en iyi stadı seçiliyor!

Yılın en iyi stadı seçiliyor!

Diriliş Ertuğrul'da Ares Müslüman mı oldu?

Diriliş Ertuğrul'da Ares Müslüman mı oldu?

'Google'ı Sultan Abdülhamid buldu'

'Google'ı Sultan Abdülhamid buldu'

En Çok Okunanlar