Genel

Husumetli aileler barıştırıldı


Husumetli aileler barıştırıldı - Siirt'in Kurtalan ilçesinde 2 aile arasındaki husumet, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören ve Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay'ın girişimiyle sona erdiSİİRT (AA) - Siirt'in Kurtalan ilçesinde husumetli 2 aile, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören ve Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay'ın girişimiyle barıştı.


Kurtalan ilçesine bağlı Görgöze köyünde 18 Haziran'da çıkan ve 7 kişinin yaralandığı silahlı kavganın ardından akraba olan 2 aile arasında başlayan husumet, milletvekili Ören ve Belediye Başkanı Karaatay'ın girişimleriyle barışla sonuçlandı.

Kurtalan Belediyesi konferans salonunda düzenlenen törende, aileler ile Ören, Karaatay, AK Parti Siirt İl Başkanı Özgür Çalapkulu, AK Parti Kurtalan İlçe Başkanı Faris Akgül bir araya geldi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Ören, birlik ve beraberliğin sağlanması için çaba gösteren herkese teşekkür etti.

Bölgenin 40 yıldır ciddi sıkıntılar çektiğini ifade eden Ören, "Bedeller ödedik. Malımız ve canımız gitti. Birçok insanımız buradan göç etmek zorunda kaldı. Bizi biz yapan bazı değerlerimizi yitirmedik. Kıymet bilmek... İşte bu ailelerimiz, bizim kadir kıymetimizi bilerek bizi kırmayıp barıştılar. Rabbim özelde Kurtalan halkına genelde tüm ülkemize barış ve huzur versin." dedi.

Karaatay ise iki aile arasında sağlanan barışın hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, bölgenin barışa ve kardeşliğe ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Daha sonra Karataş ailelerinin bireyleri, tokalaşarak barıştı.İkindi Vaktine Kalan Süre

Siirt
Çarşamba
26 Eylül 2018
Rüzgar 5,6 km/h
Güneşli
33 °
14° 33°
Diğer Siirt Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar