Genel

Irak sınırındaki Çukurca'da havuz keyfi


Irak sınırındaki Çukurca'da havuz keyfi - Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde vatandaşlar yarı olimpik havuzda serinlemenin keyfini çıkarıyor - Selahattin Başargan: - "Bayram tatilini burada serinleyerek geçiriyoruz.


Yüksekova'dan geldik. Havuz güzel, temiz. Biz de eğleniyoruz" - Halit Yücel: - "Bu havuzun ilçemizde olması gerçekten çok iyi. Gençlerimiz bir taraftan serinliyor diğer taraftan yüzmeyi öğreniyor"

HAKKARİ (AA) - Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde vatandaşlar, yarı olimpik havuzda serinlemenin keyfini yaşıyor.

İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Narlı köyünde 2013 yılında bir girişimci tarafından açılan ve içerisinde kafeterya ile dinlenme alanlarının da bulunduğu yarı olimpik havuz ilgi görüyor.

Çukurca'nın yanı sıra il merkezi ile Şemdinli ve Yüksekova ilçelerindeki vatandaşlar da yazın her gün gece saatlerine kadar açık olan tesisten faydalanıyor.

Vatandaşlardan Selahattin Başargan, AA muhabirine, Yüksekova'dan Çukurca'ya bayram tatili için geldiğini söyledi.

İlçede günlerini havuzda yüzerek geçirdiğini anlatan Başargan, ''Bayram tatilini burada serinleyerek geçiriyoruz. Yüksekova'dan buraya geldik. Havuz güzel, temiz. Biz de eğleniyoruz. Batı illerindeki havuzları aratmıyor." dedi.

İlçede böyle bir işletmenin bulunmasından mutluluk duyduklarını ifade eden Halit Yücel de ''Irak sınırındaki Çukurca ilçemizde havanın çok sıcak olmasından dolayı serinlemek için havuza geliyoruz. Bu havuzun ilçemizde bulunması gerçekten çok iyi. Gençlerimiz bir taraftan serinliyor diğer taraftan yüzmeyi öğreniyor.'' diye konuştu.İkindi Vaktine Kalan Süre

Hakkari
Pazartesi
24 Eylül 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Güneşli
26 °
26°
Diğer Hakkari Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar