Genel

İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepkiler


İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepkiler - Isparta'da bir araya gelen bazı STK'lar İsrail'in Filistin'de yaptığı katliama tepki gösterdi ISPARTA (AA) - Isparta'da bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşları, İsrail'in Filistin'de yaptığı katliamı protesto etti.


Mimar Sinan Camisi önünde düzenlenen protesto gösterisine AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun, bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlar, "İslamın başkenti katledilemez", "Kahrolsun İsrail, Filistin'den defol", "Kudüs İslamdır, İslam kalacak" sloganları atıp dövizler taşıdı.

Grup adına konuşma yapan İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Isparta Şubesi Başkanı Ramazan Toker, gerçek mermilerle Filistinlilerin üzerine ateş açan ve Gazze'yi kan gölüne çeviren İsrailli askerlerin insansız hava araçlarıyla Filistinlilere ölümcül gaz yağdırdığını söyledi.

ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını tanımadıklarını ifade eden Toker, bu girişimlerin yok hükmünde olduğunu belirtti.

Toker, Filistin meselesinin tüm ümmetin ve insanlığın meselesi olduğunu ifade etti.

Her zaman Filistin davasının savunucusu ve takipçisi olduklarını dile getiren Toker, "Eğer zulme devam ederseniz size 15 Temmuz'da ve Afrin'de ne yaptığımızı hatırlatırız. Size hatırlatılacak şey çok. Siz bizi iyi bilirsiniz. Filistin kazanacak. İnsanlık kazanacak." diye konuştu.

İsrail askerlerince şehit edilen Filistinliler için edilen duanın ardından protesto gösterisi sona erdi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Isparta
Çarşamba
19 Eylül 2018
Rüzgar 5,6 km/h
Güneşli
28 °
28°
Diğer Isparta Günleri İçin Tıklayın
15 Rus askerin içinde olduğu uçağın vurulma anı ortaya çıktı

15 Rus askerin içinde olduğu uçağın vurulma anı ortaya çıktı

Galatasaray - Lokomotiv Moskova

Galatasaray - Lokomotiv Moskova

Türkiye'nin gündemiydiler! Musa ve Sarah'ın son hali inanılmaz

Türkiye'nin gündemiydiler! Musa ve Sarah'ın son hali inanılmaz

En Çok Okunanlar