Genel

Kapadokya'da 1 Mayıs yoğunluğu


Kapadokya'da 1 Mayıs yoğunluğu - 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatili dolayısıyla düzenlenen turlara katılanlar, Kapadokya'daki tarihi ve turistik merkezleri gezdiNEVŞEHİR (AA) - Peribacaları, kayadan oyma tarihi manastırları ve mağara otelleri ile ünlü Kapadokya bölgesinde, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatili dolayısıyla yerli turist yoğunluğu yaşandı.


Türkiye'nin çeşitli illerinden okulların yanı sıra, arkadaşları veya aileleriyle bölgeye gelenler, Göreme, Uçhisar ve Çavuşin'de peribacaları arasında gezinti yaptı, Derinkuyu ilçesi ve Kaymaklı beldesindeki yeraltı yerleşim alanlarını ziyaret etti.

Turlara yoğun ilgi gösteren turistler, Kapadokya'da at, atv ve deve turlarına katıldı.

Turlara katılanlardan Özlem Çalış, AA muhabirine, Manisa'dan ailesiyle geldiği Kapadokya'da, doğal kaya oluşumları arasında gezinti yapmanın keyfini yaşadığını belirtti.

Yıllardır Kapadokya'yı görmek istediklerini aktaran Çalış, "1 Mayıs tatilini değerlendirmek için hafta sonu ile birleştirerek 4 günlük bir gezi düzenledik. İlk defa geldim ama hayran kaldım. Sosyal paylaşım sitelerinden fotoğraflar paylaşarak arkadaşlarıma burayı görmelerini tavsiye ediyorum. Kapadokya, gece ve gündüz çok ayrı güzelliklere sahip." dedi.

Çok merak ettiği bölgenin güzelliklerini görmek amacıyla İstanbul'dan geldiğini dile getiren Hülya Sözer ise Kapadokya'nın doğallığı karşısında etkilendiğini ifade etti.

Kapadokya'ya ilk kez geldiğini anlatan Sözer, "Çok büyüleyici, heyecan verici bir bölge. Geçmiş medeniyetlerin izlerini burada görmek mümkün, o günkü resimlerin bugüne kadar korunarak gelmesi beni çok duygulandırdı. Peribacaları ve kayadan oyma alanları gezerken heyecanlandım." diye konuştu.

Bölgeye gelen tatilcilere tarihi ve turistik alanlar hakkında bilgi aktaran Profesyonel Tur Rehberi Ergün Akkan da kısa süreli ve günübirlik tatillerin Kapadokya için faydalı olduğunu, böyle zamanlarda yerli turistlerin bölgeye ilgi gösterdiğini söyledi.

Akkan, yerli turistlerin uzun süreli tatillerde sahilleri, kısa süreli tatillerde kültür turizmini tercih ettiğini belirtti.


Kapadokya'da 1 Mayıs yoğunluğu

Peribacaları, kayadan oyma tarihi manastırları ve mağara otelleri ile ünlü Kapadokya bölgesinde, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatili dolayısıyla yerli turist yoğunluğu yaşandı. Türkiye'nin çeşitli illerinden okulların yanı sıra, arkadaşları veya aileleriyle bölgeye gelenler, Göreme, Uçhisar ve Çavuşin'de peribacaları arasında gezinti yaptı. Bölgeye yönelik tura katılanlardan Özlem Çalış, açıklamada bulundu.


Kapadokya'da 1 Mayıs yoğunluğu

Peribacaları, kayadan oyma tarihi manastırları ve mağara otelleri ile ünlü Kapadokya bölgesinde, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatili dolayısıyla yerli turist yoğunluğu yaşandı. Türkiye'nin çeşitli illerinden okulların yanı sıra, arkadaşları veya aileleriyle bölgeye gelenler, Göreme, Uçhisar ve Çavuşin'de peribacaları arasında gezinti yaptı. Yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği bölgedeki turistik merkezlerde yoğunluk yaşandı.

Kapadokya'da 1 Mayıs yoğunluğu

Peribacaları, kayadan oyma tarihi manastırları ve mağara otelleri ile ünlü Kapadokya bölgesinde, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatili dolayısıyla yerli turist yoğunluğu yaşandı. Türkiye'nin çeşitli illerinden okulların yanı sıra, arkadaşları veya aileleriyle bölgeye gelenler, Göreme, Uçhisar ve Çavuşin'de peribacaları arasında gezinti yaptı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Nevşehir
Perşembe
16 Ağustos 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Güneşli
31 °
13° 31°
Diğer Nevşehir Günleri İçin Tıklayın
İstanbul’da kadının kafatasının kırıldığı feci kaza kamerada

İstanbul’da kadının kafatasının kırıldığı feci kaza kamerada

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri

Süper Lig'e gelen en iyi yabancı futbolcular!

Süper Lig'e gelen en iyi yabancı futbolcular!

Amerikan malı otomobiller hangileri? Vergiyle ABD arabaları kaç lira oldu?

Amerikan malı otomobiller hangileri? Vergiyle ABD arabaları kaç lira oldu?

En Çok Okunanlar