Genel

Kilis'te engelli genç sınava itfaiye ekipleri sayesinde yetişti


Kilis'te engelli genç sınava itfaiye ekipleri sayesinde yetişti - Üniversitede uzaktan eğitim gören ve yaşadığı binanın asansörü arızalanan engelli Muhammed Mehdi Yılmaz'ın imdadına yetişen itfaiye ekipleri genci 4 kat aşağıya indirerek Gaziantep'te gireceği sınavı kaçırmasını önlediKİLİS (AA) - Kilis'te yaşayan ve oturduğu binanın asansörü arızalanan engelli Muhammed Mehdi Yılmaz, uzaktan eğitim gördüğü bölümün sınavına itfaiye ekiplerinin yardımı sayesinde girebildi.


İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Muhammed Mehdi Yılmaz, sabah saatlerinde Gaziantep'te sınava girmek için hazırlandı.

Yaşadığı Necmettin Erbakan Caddesi Kurtuluş Sokak'taki apartmanın asansörünün arızalı olması nedeniyle 4. kattan aşağıya inemeyen genç, Kilis İtfaiye Müdürlüğünü arayarak yardım istedi.

İtfaiye ekipleri, Muhammed Mehdi Yılmaz'ın evine giderek genci 4. kattan aşağıya indirdi.

Daha sonra ailesinin aracıyla Gaziantep'e giden genç, itfaiye ekiplerine teşekkür etti.Kilis'te engelli genç sınava itfaiye ekipleri sayesinde yetişti

Kilis'te yaşayan ve oturduğu binanın asansörü arızalanan engelli Muhammed Mehdi Yılmaz, uzaktan eğitim gördüğü bölümün sınavına itfaiye ekiplerinin yardımı sayesinde girebildi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Kilis
Pazar
23 Eylül 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Güneşli
33 °
16° 33°
Diğer Kilis Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar