Genel

Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik


Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik - Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, engelli gençlerle Down Kafe'de düzenlenen etkinlikte buluştu MARDİN (AA) - Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, engelli gençlerle düzenlenen etkinliğe katıldı.


Vali Yaman, eşi Gülseren Yaman, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ile Valilik Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklarla bir araya geldi.

Etkinlikte teraryum fanuslarını hazırlayan engelli çocuklar ile protokol üyeleri cam fanus içerisine toprak, yapay çim, çakıl gibi malzemeleri yerleştirerek, bahçe dekorasyon çalışması yaptı.

Daha sonra Engelsiz Mardin Sanat Korosu tarafından konser verildi. İşitme engelli ve down sendromlu çocuklar halay çekerek, eğlendiler.

Yaman, burada yaptığı açıklamada, Mardin'de mutlu bir şehir inşa etmek istediklerini söyledi.

Engelli çocuklarla bir araya geldiklerini aktaran Yaman, şunları kaydetti:

"'Engelsiz Mardin' sloganıyla yürüttüğümüz projelere vatandaşlarımızın katılımlarını sağlıyoruz. Bugün de teraryum atölyesi düzenledik. Down sendromlu çocuklar için açtığımız kafede etkinliği düzenlediklerinden dolayı mutluyuz. Mardin, engelli vatandaşlarımızın da mutlu olduğu bir şehir olma yolunda ilerliyor."

Şehre artık huzur ve güvenin hakim olduğunu vurgulayan Yaman, "Son 1,5 yılda şehre gelen misafirlerimizde 4 kat artış oldu. Şehir esnafının yüzü gülüyor, yatırımcıların yüzü gülüyor, aileler mutlu. Bu mutluluğa engelli vatandaşlarımız da katkı sağlıyor. Onlar da mutlu oluyorlar, biz de mutlu oluyoruz." diye konuştu.

Çocuklardan Ecenur Dikmen, ilk defa böyle bir etkinliğin yapıldığını, mutlu olduğunu söyledi.
Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi. Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, engelli gençlerle cam fanus içerisine toprak, yapay çim, çakıl gibi malzemeleri yerleştirerek, bahçe dekorasyon çalışması yaptı.Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi. Etkinlikte teraryum fanuslarını hazırlayan engelli çocuklar cam fanus içerisine toprak, yapay çim, çakıl gibi malzemeleri yerleştirerek, bahçe dekorasyon çalışması yaptı.


Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi. Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, engelli gençlerle cam fanus içerisine toprak, yapay çim, çakıl gibi malzemeleri yerleştirerek, bahçe dekorasyon çalışması yaptı.


Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi. Etkinlikte teraryum fanuslarını hazırlayan engelli çocuklar ile protokol üyeleri cam fanus içerisine toprak, yapay çim, çakıl gibi malzemeleri yerleştirerek, bahçe dekorasyon çalışması yaptı.


Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi.Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi. Etkinlikte engelli çocuklar ile protokol üyeleri toplu fotoğraf çekti.Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi. Etkinlikte yapılan teraryum fanuslarını birbirlerine hediye ettiler.


Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi. Etkinliğe Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar da katıldı.


Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi. Etkinliğe Vali Mustafa Yaman'ın eşi Gülseren Yaman da katıldı.

Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, engelli gençlerle düzenlenen etkinliğe katıldı.
Mardin'den engelli çocuklara yönelik etkinlik

Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca hayata geçirilen "Hayal Dünyası Teraryum Atölyesi ile Hayat Buluyor" projesi kapsamında, Down Kafe'de engelli çocuklar bir araya geldi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Mardin
Çarşamba
14 Kasım 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Sağanak Yağışlar
8 °
Diğer Mardin Günleri İçin Tıklayın
Önce taziyesini iletti sonra başına ateş etti

Önce taziyesini iletti sonra başına ateş etti

2019'da KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar oldu? İşte KYK burs ücreti zamları

2019'da KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar oldu? İşte KYK burs ücreti zamları

Efsanevi 'Ejderha Taşı' gün yüzüne çıkarıldı

Efsanevi 'Ejderha Taşı' gün yüzüne çıkarıldı

İşte altın zengini ülkeler

İşte altın zengini ülkeler

En Çok Okunanlar