Genel

Öğrencilerden "Afrin" koreografisi


Öğrencilerden "Afrin" koreografisi - Konya'da okul bahçesinde hazırladıkları koreografi ile bedenleriyle "Afrin" yazan 700 öğrenci, komando marşı okuyarak Zeytin Dalı Harekatı'nı sürdüren Mehmetçik'e destek verdiKONYA (AA) - Konya'da yaklaşık 700 öğrenci, okulun bahçesinde bir araya gelerek "Afrin" koreografisi oluşturdu.


Merkez Selçuklu ilçesindeki Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi'de eğitim gören öğrenciler, Zeytin Dalı Harekatını sürdüren Mehmetçik'e destek olmak için öğretmenlerinden yardım istedi.

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan Umut Candan ile kısa sürede hazırlık yapan öğrenciler, bahçede "Afrin" koreografisi oluşturdu.

Türk bayrağı ile alanı dolduran 700 öğrenci, "Kalbimizle dualarımızla Mehmetçik'in yanındayız" pankartı açtı.

Öğrenciler, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen kahraman Mehmetçik'lerin isimlerini anarak, harekatın zaferle sonuçlanması için dua etti.

- Öğretmenlerde destek verdi

Candan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin ülke ve milli meselelere duyarlı olduğunu söyledi.

Mehmetçik'in Afrin'de destan yazdığına işaret eden Candan, şöyle konuştu:

"Devletimizin yanında olduğumuzu göstermek için yaptığımız bu organizasyona 700 öğrenci katıldı. Öğretmen arkadaşlarımız da buna destek verdi. Allah'ı izniyle ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunları bozmak için hazırız. Bu gençlikle ileriye dönük tarihi yeniden bizim yazacağımızı göstermek istiyoruz."

Asker kamuflajı giyinen öğrencilerden İbrahim Şeflek ise koreografiyi şehitlere ithaf etmek için hazırladıklarını bildirdi.

Organizasyonla Mehmetçik'e moral vermek istediklerini anlatan Şeflek, "Şehitlerimiz var. Bundan dolayı içimiz buruk, üzüntülüyüz. Hayatın sadece okul sıralarında derslerden ibaret olmadığını düşünüyorum. Mehmetçik'in yanındayız. Kalbimiz onlarla. Buradan onlara mesaj göndermek istedik." diye konuştu.Öğrencilerden "Afrin" koreografisi

Rize'de Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul bahçesinde öğretmenlerinin yardımıyla Türk bayrakları ile "Afrin 1453" koreografisi oluşturarak, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e destek verdi. Bazı öğrenciler ise kuran okudu.
Öğrencilerden "Afrin" koreografisi

Rize'de Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul bahçesinde öğretmenlerinin yardımıyla Türk bayrakları ile "Afrin 1453" koreografisi oluşturarak, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e destek verdi.Öğrencilerden "Afrin" koreografisi

Konya'da Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi'nde yaklaşık 700 öğrenci, okul bahçesinde "Afrin" koreografisi oluşturdu. Bu sırada yoldan geçen atık kağıt toplayan bir kişi, arabasına astığı Türk bayrağı ile öğrencilere destek verdi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Konya
Salı
13 Kasım 2018
Rüzgar 13 km/h
Çoğunlukla güneşli
12 °
12°
Diğer Konya Günleri İçin Tıklayın
Çocuk ve gençlik kitaplarına ilgi arttı

Çocuk ve gençlik kitaplarına ilgi arttı

Libertadores finalindeki Süperclasico maçı nefesleri kesti

Libertadores finalindeki Süperclasico maçı nefesleri kesti

Galatasaray'ın 'ALTIN' jenerasyonu

Galatasaray'ın 'ALTIN' jenerasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

En Çok Okunanlar