Ekonomi

Palamut bolluğu fiyatlara yansıdı


Palamut bolluğu fiyatlara yansıdı - Denizlerdeki avlanma sezonunun başlamasıyla bolluk yaşanan palamut, tezgahlarda 15 liradan satılıyor EDİRNE (AA) - Denizlerdeki avlanma sezonunun başlamasıyla palamut bolluğu fiyatlara yansıdı.


Av yasağının kalkmasıyla denize açılan balıkçı tekneleri, limanlara bol palamut ve hamsiyle döndü. Balıkçı tezgahlarını hareketlendiren palamut, hamsi, levrek ve barbun fiyatıyla hem satıcıyı hem de vatandaşı mutlu ediyor.

Geçen balık mevsimini tanesi 30 liradan kapatan palamudun fiyatı, bolluk nedeniyle 15 liraya kadar düştü. "Denizlerin kuru fasulyesi" olarak adlandırılan hamsi ise kilogramı 20 liradan satılıyor.

- "Palamut yüzümüzü güldürecek"

Edirne Balık Pazarı balıkçılarından Feridun Bisteren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezona balık bolluğuyla ve uygun fiyatlarla başladıklarını söyledi.

Taze ve ucuz balık almak isteyen vatandaşların pazara ilgi gösterdiğini belirten Bisteren, "Sezonumuz hayırlısıyla başladı. Balıkçı tekneleri limanlara bol bol palamut ve hamsiyle döndü. Özellikle palamut yüzümüzü güldürecek. Bunun yanında diğer balık çeşitlerimiz de tezgahta mevcut. Palamut, sezona çok iyi girdi. Geçen sezon çok çıkmamıştı. Sezon başında 15 liradan satılması umut verici. Geçen sezon sonunda 25-30 liradan satıyorduk. Önümüzdeki günlerde tanesinin 7-8 liraya kadar düşeceğini tahmin ediyoruz. Vatandaşlarımızın ilgisi de çok güzel. Herkesi pazarımıza balık almaya davet ediyoruz."

- "Sezondan umutluyuz"

Balıkçı Hamza Köksoy da yeni sezondan umutlu olduklarını dile getirdi.

Denize açılan balıkçı teknelerinin limana kasalarca balıkla döndüğünü ifade eden Köksoy, "Sezona balık bolluğuyla başladık. Çok kaliteli balıklar var tezgahlarda. Özellikle palamut sezona iyi başladı. Fiyatı 15 liraya kadar düştü. Hamsi de çok güzel. Vatandaşlarımız fiyatlardan memnun." dedi.Palamut bolluğu fiyatlara yansıdı

Denizlerdeki avlanma sezonunun başlamasıyla palamut bolluğu fiyatlara yansıdı. Geçen balık mevsimini tanesi 30 liradan kapatan palamudun fiyatı, bolluk nedeniyle 15 liraya kadar düştü. Edirne Balık Pazarı balıkçılarından Feridun Bisteren, açıklamada bulundu.


Palamut bolluğu fiyatlara yansıdı

Denizlerdeki avlanma sezonunun başlamasıyla palamut bolluğu fiyatlara yansıdı. Geçen balık mevsimini tanesi 30 liradan kapatan palamudun fiyatı, bolluk nedeniyle 15 liraya kadar düştü. Balıkçı Hamza Köksoy, açıklamada bulundu.


Palamut bolluğu fiyatlara yansıdı

Denizlerdeki avlanma sezonunun başlamasıyla palamut bolluğu fiyatlara yansıdı. Geçen balık mevsimini tanesi 30 liradan kapatan palamudun fiyatı, bolluk nedeniyle 15 liraya kadar düştü. "Denizlerin kuru fasulyesi" olarak adlandırılan hamsi ise kilogramı 20 liradan satılıyor.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Edirne
Salı
13 Kasım 2018
Rüzgar 14,8 km/h
Çok bulutlu
15 °
15°
Diğer Edirne Günleri İçin Tıklayın
Çocuk ve gençlik kitaplarına ilgi arttı

Çocuk ve gençlik kitaplarına ilgi arttı

Libertadores finalindeki Süperclasico maçı nefesleri kesti

Libertadores finalindeki Süperclasico maçı nefesleri kesti

Galatasaray'ın 'ALTIN' jenerasyonu

Galatasaray'ın 'ALTIN' jenerasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

En Çok Okunanlar