Genel

Porto Riko'da Maria kasırgasının ardından yeni afet önlemleri


Porto Riko'da Maria kasırgasının ardından yeni afet önlemleri SAN JUAN (AA) - Porto Riko'da geçen yıl eylül ayında etkili Maria kasırgasına benzer olası bir felakete karşı yeni önlemler alındı.


Porto Riko Valisi Ricardo Rossello, Maria kasırgası benzeri bir felaket karşısında daha hazırlıklı olmak için yeni önlemler aldıklarını belirtti.

Rossello, adanın kuzey ve güney sahillerinde iki deponun su ve gıda ile doldurulduğunu, diğer ikisinin de yakında açılacağını ifade etti.

Buna ek olarak bakım evleri ve diğer yerlere doğrudan 5 acil durum hattının kurulduğunu kaydeden Rossello, Porto Riko'nun su ve kanalizasyon şirketi için 168 jeneratör alımı yönünde planları olduğunu söyledi.

Rossello, çeşitli hastanelere ve Porto Riko'nun 78 belediyesine uydu haberleşme sistemleri kurulduğunu bildirdi.

Diğer yandan ABD Başkanı Donald Trump, geçen yıl ABD'yi vuran bir dizi fırtına karşısında Porto Riko'nun müdahaleleri takdir ederek, "olağanüstü başarı" olarak nitelendirdi.

Atlantik Okyanusu'nun kuzeyinde ortaya çıkan ve yaz mevsiminde kasırgaya dönüşen beşinci tropik fırtına Isaacs kasırgasının, perşembe ve cuma günü adanın güneyinden geçerken şiddetli yağış bırakması bekleniyor.

ABD Ulusal Kasırga Merkezinden 10 Eylül'de yapılan açıklamada, Atlantik Okyanusu açıklarından batı yönünde Karayip Denizi'ne doğru hareket eden kasırganın rüzgar hızının Küçük Antiller'in doğusunda saatte 120 kilometreye ulaştığı belirtilmişti.

Porto Riko'da hükümet, geçen ayın sonunda, Maria kasırgasında hayatını kaybedenlere ilişkin resmi rakamı 2 bin 975 olarak duyurmuştu.
İkindi Vaktine Kalan Süre

Ankara
Cumartesi
17 Kasım 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Bulutlu
10 °
10°
Diğer Ankara Günleri İçin Tıklayın
Çorumlu´nun yaptığını herkes yapamaz

Çorumlu´nun yaptığını herkes yapamaz

En Çok Okunanlar