Kültür Sanat Yaşam

Şeyhandede Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor


Şeyhandede Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor - Diyarbakır’ın kaplıcalarıyla ünlü Çermik ilçesinde bulunan Şeyhandede Şelalesi doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini ağırlıyor - Ünal Aldemir: "Burası keşfedilmeyi bekleyen muazzam bir suya ve tabiat güzelliğine sahip.


Kuş sesleri ve şelalesinden gelen su sesiyle burası insana huzur veriyor"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın kaplıcalarıyla ünlü Çermik ilçesinde bulunan Şeyhandede Şelalesi doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini ağırlıyor.

Sıcak havanın etkili olduğu Diyarbakır'da doğa tutkunları Çermik'teki Şeyhandede Şelalesi'ne giderek vakit geçiriyor.

Kuş sesleri eşliğinde şelalenin manzarasını izleyenler bir yandan da biriken gölette yüzme fırsatı buluyor. Şelaleye Diyarbakır'ın yanı sıra çevre illerden de ziyaretçi geliyor.

Şelaleye Diyarbakır'dan gelen Ünal Aldemir, kentin terör olaylarıyla anıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Bu çok üzücü bir durum. Diyarbakır’ın, manevi atmosferiyle beraber, tarihi ve tabiat harikası olan yerleriyle keşfedilmesi gerekiyor. Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır ve çevre ilçelerden buraya gelip, burada doğanın tadını çıkaran insanlar var. Bu tarz yerlerin ciddi bir tanıtıma ihtiyacı var. Valilik, Kültür Turizm İl Müdürlüğü, belediye ve kaymakamlıkların burasıyla ilgili çalışmalar yapması gerekiyor. Böyle yerlerin Türkiye’ye tanıtılması çok güzel olur.”

Arkadaşlarıyla pikniğe gelen Turan Polat da "Burası çok güzel. Çevre il ve ilçelerden gelenler de var. Özellikle hafta sonları çok kişi geliyor. Burada insanlar mangal yakıyor, eğleniyor. Şelalesiyle burası çok güzel ve serin bir yer." dedi.

Bazı küçük bakımlarla şelalenin bir turizm merkezi olabileceğini söyleyen Harun Ak da şelaleyi çok beğendiğini söyledi.

Yıllardır terörle anılan Diyarbakır'ın doğal güzellikleriyle tanıtılması gerektiğini dile getiren Ak, şunları kaydetti:

“Diyarbakır’da böyle güzel yerlerin turizme kazandırılması gerekiyor. İnsanlarımız başka yerlere gitmek yerine buraya gelebilir. Onun içinde devletimiz buranın bakımlarını yaparsa, burası çok daha güzel bir yer haline gelir. İmkanlar iyileştirilirse buraya daha çok insan gelir. Burası suyuyla ve ağaçlarıya çok doğal bir yer.”İkindi Vaktine Kalan Süre

Diyarbakır
Salı
20 Kasım 2018
Rüzgar 5,6 km/h
Kısmen güneşli
17 °
17°
Diğer Diyarbakır Günleri İçin Tıklayın
Brezilyalı pilot, Mekke semalarında uçarken Müslüman oldu

Brezilyalı pilot, Mekke semalarında uçarken Müslüman oldu

Hangi yağ neye iyi gelir?

Hangi yağ neye iyi gelir?

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kandilde camiler doldu taştı

Kandilde camiler doldu taştı

En Çok Okunanlar