Spor

Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası


Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası - TVF Başkan Vekili Aslandaş: - "Artvin'de yapılacak şampiyonada birinci olacak erkek ve kadın takımlar Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'nda temsil edecek"ARTVİN (AA) - Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Artvin'de yapılacak Kar Voleybolu Şampiyonası'nda birinci olacak kadın ve erkek takımların Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'nda temsil edeceğini söyledi.


Aslandaş, Artvin Valiliği Kafkasör Yaylası Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 2018 yılı kar voleybolu sezonunun, hafta sonu Kafkasör Tesisleri'nde TVF tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek şampiyona ile başlayacağını kaydetti.

Artvin'de böyle bir organizasyonu gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirten Aslandaş, şöyle devam etti:

"Kafkasör Yaylası boğa güreşleriyle tanınan bir yer. Bundan sonra artık kar voleybolu ile de ünlenecek ve kalıcı olarak bu organizasyonlar Artvin'de yapılacak. Bu potansiyeli gördükten sonra Artvin'e sadece Türkiye Şampiyonası'nı değil, kar voleybolunun Avrupa turlarından birini de getirebileceğimiz izlenimine vardık. Bu konudaki çalışmaları bu akşamdan itibaren başlattık. İnşallah biz de Artvin'in tanıtımına spor yoluyla da olsa katkı sunarsak bundan çok mutlu olacağız."

Aslandaş, kar voleybolunun dünyada birkaç yıldır yapılan yeni bir branş olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Son iki yıldır Avrupa Federasyonu, Avrupa turu şeklinde organizasyonlarla bunu Avrupa'da 7-8 ülkede oynatıyordu. Türkiye de İtalya ve Avusturya ile en üst düzeyde kar voleybolu organizasyonlarını gerçekleştiren ülkedir. Kar voleybolunun geçen yıl olduğu gibi bu yıl da iki Avrupa turunu Türkiye'de gerçekleştiriyoruz. Birincisi Kayseri'de yapıldı, ikincisi de mart başında Uludağ'da düzenlenecek."

Bu yıl ilk defa Avrupa Kar Voleybolu Şampiyonası düzenleneceğini de dile getiren Alper Sedat Aslandaş, "Artvin'de yapılacak şampiyonada birinci olacak kadın ve erkek takımlar, Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'nda temsil edecek." diye konuştu.

Toplantıya, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, federasyon temsilcileri ile sporcular katıldı.Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası

Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası, Artvin'in bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda başladı. Şampiyonada 9 erkek ve 6 kadın voleybol takımı yer alıyor.


Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası

Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası, Artvin'in bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda başladı. Etkinliği Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe (sağ 4), Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş (sol 4) ve diğer ilgililer takip etti.


Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası

Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası, Artvin'in bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda başladı. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, konuşma yaptı.


Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş (sol 3), Artvin Valiliği Kafkasör Yaylası Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda konuşma yaptı.


Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Artvin Valiliği Kafkasör Yaylası Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda konuşma yaptı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Artvin
Salı
16 Ekim 2018
Rüzgar 5,6 km/h
Güneşli
28 °
10° 28°
Diğer Artvin Günleri İçin Tıklayın
Çekicinin iş kazası kamerada

Çekicinin iş kazası kamerada

Çekilmiş en iyi askeri fotoğraflar

Çekilmiş en iyi askeri fotoğraflar

Kanseri önlemek mümkün mü?

Kanseri önlemek mümkün mü?

Dağlık alanda inanılmaz keşif

Dağlık alanda inanılmaz keşif

En Çok Okunanlar