Spor

Türkiye Rafting Şampiyonası Munzur Çayı'nda yapılacak


Türkiye Rafting Şampiyonası Munzur Çayı'nda yapılacak - Tunceli Valisi Tuncay Sonel: - "Farklı illerden gelen sporcuların, misafirlerin ilimizi görüp tanımaları, Munzur Çayı'nın güzelliklerini görmeleri Tunceli'nin turizm potansiyelini arttıracaktır"TUNCELİ (AA) - Türkiye Rafting Şampiyonası 2.


ayak yarışları 23-27 Mayıs'ta Munzur Çayı'nda gerçekleştirilecek.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından düzenlenecek şampiyonanın Tunceli Valiliği ve Tunceli Belediyesi tarafından destekleneceği belirtildi.

Şampiyonaya İstanbul'dan 2, Ardeşen Belediyesinden 4, Dalaman Belediyesinden 6, Hakkari Cilo'dan 12, Van Çatak Belediyesinden 6, Kayseri Yahyalı Belediyesinden 3, Düzce Cumayeri'nden 2, ÇAYKUR Spor Kulübünden 3, Rize Spor Kulübünden 1, Erzurum'dan 1, Elazığ Palu'dan 1, Artvin Yusufeli'den 2 ve Tunceli'den 5 takım olmak üzere 300 sporcunun katılacağı, 30 hakemin de görev alacağı aktarıldı.

Açıklamada, Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in şu görüşlerine yer verildi:

"Rafting sporunun gelişmesini, spor turizmi ve ilimizin tanıtımı açısından çok önemsiyoruz. İlimizde rafting ve diğer doğa sporlarına oldukça uygun parkurlar var. Bu avantajın değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda Türkiye Rafting Şampiyonası'nın ilimizde yapılacak olması bizi heyecanlandırdı. Farklı illerden gelen sporcuların, misafirlerin ilimizi görüp tanımaları, Munzur Çayı'nın güzelliklerini görmeleri Tunceli'nin turizm potansiyelini arttıracaktır. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak'a, Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı ve Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı Fikret Yardımcı'ya teşekkürlerimi sunarım. Şampiyonaya katılacak tüm sporculara başarılar diliyorum."

Şampiyonanın açılış törenin 24 Mayıs Perşembe günü Atatürk Stadı'nda, madalya töreninin ise 27 Mayıs'ta Tunceli Belediyesi ile Ümraniye Belediyesi kardeş parkında gerçekleştirileceği kaydedildi.
İkindi Vaktine Kalan Süre

Tunceli
Pazartesi
24 Eylül 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Güneşli
30 °
12° 30°
Diğer Tunceli Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar