25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Gronzy Avia Havayolları Simferopol-İstanbul seferlerine başlıyor.

Gronzy Avia Havayolları Ağustos ayından itibaren Simferopol-İstanbul seferlerine başlamaya hazırlanıyor.

30 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 30 Temmuz 2014 Çarşamba 16:06

Grozny Avia Havayolları Ticaret Müdürü Sergey Petrov, bugün gazetecilere verdiği demeçte, şirketin Ağustos ayından itibaren tarifeli Simferopol-İstanbul seferlerine başlamaya hazır hale geleceğini ve söz konusu yeni uçuş hattı için gerekli izinlerin de Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı Rosaviatsiya’dan alındığını kaydetti.

Petrov, yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘‘Söz konusu projenin gerçekleştirilmesine ilişkin tüm izinler Rosaviatsiya’dan alınmış durumdadır. Bir sonraki etapta ise Rusya Ulaştırma ve Dışişleri Bakanlıkları, bizim bu isteğimiz doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile anlaşmaya varacaklardır. Kendilerine resmi talep ulaşan Türk makamlarının önümüzdeki 10 gün içerisinde olumlu bir karar vermelerini bekliyoruz. Gerekli yasal izinleri aldığımız takdirde, Ağustos’tan itibaren günlük olarak Simferopol-İstanbul, İstanbul-Simferepol karşılıklı seferlerini gerçekleştirmeye hazır hale geleceğiz’’.

Bilindiği üzere Rus havayolu şirketi Grozny Avia, Kırım’ın Rusya Federasyonu’na dahil olmasından sonra ilk Simferepol-İstanbul Sabiha Gökçen seferini 21 Temmuz’da gerçekleştirmişti.