19 Mayıs 2022 Perşembe / 18 Sevval 1443

Skandal görüntü! Merkel'le toplantıdayken Candy Crush oynadı

Almanya, Başbakan Merkel ile koronavirüs toplantısındayken Candy Crush adlı oyunu oynayan Thüringen eyaleti Başbakanı Bodo Ramelow'u konuşuyor. Ramelow, olayın ortaya çıkmasının ardından özür dilemek zorunda kaldı.

26 Ocak 2021 Salı 15:54 - Güncelleme:

Candy Crush, gerek çocuklar, gerekse yetişkinler arasında oldukça ilgi gören bir oyun. Ancak Almanya Başbakanı Angela Merkel'in başkanlığında yapılan bir toplantıda bu oyunun oynanacağını kimse tahmin edemezdi.

Thüringen Eyaleti Başbakanı Bodo Ramelow, Merkel’in 16 eyaletin yöneticileriyle yaptığı toplantıya katıldı. Ramelow salgında izlenecek yol haritasının konuşulduğu ve kritik kararların alındığı toplantıda, telefonunu açarak oyun oynadı, hatta 10 bölüm ilerledi.

Haber kanallarından biri bunu izleyicilerine mizansen bir haberle aktardı. Haberde Ramelow tiye alındı.

RAMELOW: BAZILARI SUDOKU, BAZILARI SATRANÇ OYNUYOR

Bu gelişme üzerine Eyalet Başbakanı oyun oynadığını itiraf etti. Ramelow, toplantı sırasında bazı eyalet başbakanlarının Sudoku, bazılarının ise satranç oynadığını da söyledi.

Bu açıklama karşısında kamuoyunda büyük tepki oluştu. Bunun üzerine Ramelow özür diledi.

RAMELOW DAHA ÖNCE DE "KÜÇÜK MERKEL"E ÖZÜR DİLEMİŞTİ

TRT Haber'in haberine göre, Ramelow, daha önce de Merkel’i küçümseyici şekilde "Küçük Merkel, Merkelcik" ifadelerini kullandığı için özür dilemişti.