09 Mayıs 2021 Pazar / 27 Ramazan 1442
Gece modu

T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linki: Açık lise sınav sonuçları neden açıklanmadı?

AÖL sınav sonuçlarının neden açıklamadığı konusunda araştırmalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açık Öğretim Lisesi'nde eğitimini sürdüren binlerce öğrenci, heyecan içinde açıklanacak 2. dönem AÖL sınav sonuçlarını bekliyor. Adaylar, T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linkine tıklayarak sonuç sayfasına ulaşabilecekler. Daha önce yayımlanan iş takvimine göre, sonuçların 17 Temmuz'da açıklanacağı bildirilmişti ancak AÖL sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Ancak AÖL çalışma takviminde sonuç bilgisi kaldırıldı. Peki, Açık lise sınav sonuçları neden açıklanmadı? İşte açık lise sınav sonuçlarının açıklanması beklenen tarih ve T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linki.

27 Şubat 2021 Cumartesi 12:14 - Güncelleme: 27 Şubat 2021 Cumartesi 12:14

Açık lise sınav sonuçları neden açıklanmadı? sorusunun yanıtı gündemde en çok merak edilen konuların başında geliyor. Açık lise 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanması gereken tarihte T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linkine tıklayan öğrenciler sonuçların henüz açıklanmadığını gördü. AÖL sınav sonuçlarını öğrenciler, T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linki üzerinden sisteme giriş yaparak öğrenebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Açık lise sınav sonuçları neden açıklanmadığı konusunda herhangi bir açıklama gelmezken öğrenciler sisteme sık sık girerek sonuçlarını kontrol ediyorlar. T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linki haberimizde yer alıyor.

AÇIK LİSE SINAV SONUÇLARI NEDEN AÇIKLANMADI?

Ağustos'un 17'sinde açıklanması beklenen açık lise sınav sonuçları AÖL iş takviminde yazan tarih değişiklik sonucunda henüz açıklanmadı. Yeni dönem kayıt yenileme işlemlerinin 24 Ağustos'ta yapılacak olmasıyla açık lise sınav sonuçlarının en geç 3 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 25 ve 26 Temmuz tarihlerinde yapılan Açıköğretim Lise 2. dönem sınav sonuçları için heyecanla bekleyen öğrenciler, sonuçlarına aşağıdaki T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linki üzerinden ulaşabilirler.

T.C KİMLİK NUMARASI İLE AÇIK LİSE ÖĞRENCİ GİRİŞ LİNKİ (TIKLAYINIZ)

MEB tarafından 24-25 Temmuz'da gerçekleştirilen açık lise sınavının sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Daha önce yayımlanan takvime göre, sonuçların 17 Temmuz'da açıklanacağı bildirilmişti ancak AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihte herhangi bir açıklama yapılmadı. Sınava katılan adaylar, AÖL 2. dönem sınavının hangi tarihte açıklanacağı konusunda araştırmalarını sürdürüyor.