1 Temmuz 2022 Cuma / 2 ZilHicce 1443

OGM personel alımı ne zaman? Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 1833 personel alımı yapacak!

OGM personel alımı başvuruları için araştırmalar hız kazandı. Kısa süre önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, OGM ve DSİ bünyesinde görev yapmak üzere 5 bin 64 personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Orman Genel Müdürlüğü personel alımı ile ilgili detaylar belli oldu. Buna göre; OGM personel alımı için başvurular ne zaman? İşte başvuru tarihleri

30 Mart 2022 Çarşamba 12:31 - Güncelleme:

Tarım ve Orman bakanlığı personel alımı kapsamında yapılacak 5064 istihdamın ayrıntıları belli oldu. Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak üzere 1833 personel alımı yapılacak. OGM ayrıca taşra teşkilatı için sözleşmeli personel pozisyonunda 50 orman endüstri mühendisi ve 1500 orman muhafaza memuru alımı da gerçekleştirecek. Peki OGM personel alımı başvuruları ne zaman? İşte Tarım ve Orman bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylar.

OGM, 1833 PERSENEL ALIMI YAPACAK!

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğüne (OGM) sözleşmeli olarak orman mühendisi, orman endüstri mühendisi ve orman muhafaza memuru pozisyonlarında toplam 1833 personel alımı yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlarına göre, OGM, taşra teşkilatında görev yapmak üzere, belirlenen iller için sözleşmeli personel pozisyonunda 283 orman mühendisi istihdam edecek.

OGM ayrıca taşra teşkilatı için sözleşmeli personel pozisyonunda 50 orman endüstri mühendisi ve 1500 orman muhafaza memuru alımı da gerçekleştirecek.

Adaylar tercihlerini, her ilan için belirlenen iller bazında yapacak.

OGM BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Orman mühendisi ve orman muhafaza memuru alımı sözlü ve uygulamalı sınavla yapılırken başarı sıralamasında bu sınavların yanı sıra ilgili KPSS puanı, orman endüstri mühendisi alımı için ise yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınacak.

OGM PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Adaylar 4-10 Nisan döneminde e-Devlet üzerinden Orman Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ile Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr" adresi üzerinden e-Devlet şifreleriyle başvuru yapabilecek.

Sınavların tarihi, yeri ve saati dahil, tüm tebligat ve duyurular OGM'nin internet adresi (www.ogm.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecek. Bilgiler ve sonuçlar, Kariyer Kapısı Platformu üzerinden de görüntülenebilecek.

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı 2022 kura çekimi ne zaman?

DSİ, OGM personel alımı başvuru şartları neler?