11 Nisan 2021 Pazar / 29 Saban 1442
Gece modu

Vatan Şaşmaz cinayetinde çarpıcı detay! Filiz Aker'in eski sevgilisi de öldürülmüş

Ünlü sunucu İstanbul Beşiktaş'taki bir otelde, eski manken 55 yaşındaki Filiz Aker tarafından öldürüldü. Filiz Aker'in facebook hesabında, Aralık 2016'da Vatan Şaşmaz'la çekilen bir fotoğrafını paylaştığı görüldü. Aker'in geçmişte adının aşk dedikodularına karıştığı eski TÜRK- İş Genel Sekreteri Şemsi Denizer'in bir cinayete kurban gitmişti.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Ağustos 2017 Pazartesi 09:26
Sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz ile eski manken Filiz Aker Beşiktaş'taki otel odasında ölü bulundu. Aker'in, Şaşmaz'ın sırtından vurduğu ardından kendisini başından vurarak intihar ettiği belirlendi. 
 
Otel odasının Filiz Aker adına tutulduğu ve incelenen güvenlik kamerası kayıtlarından odaya başka kimsenin girmediğinin görüldüğü öğrenildi. 1963 doğumlu Filiz Aker'in Amerika'da yaşadığı, yaklaşık 1 aydır Türkiye'de bulunduğu belirlendi.
 
Filiz Aker, Facebook'tan Aralık 2016'da Vatan Şaşmaz'la olan bir fotoğrafını paylaşmış.
 
Beşiktaş'taki 5 yıldızlı bir otelde yaşanan şok olayda Aker'in, Şaşmaz'ı 4 kurşunla vurduğu belirlendi. 
 
ESKİ AŞKI DA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ
 
Filiz Aker ile bir dönem adı aşk dedikodularına karışan eski TÜRK- İş Genel Sekreteri, eski Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Şemsi Denizer, 6 Ağustos 1999 günü Zonguldak’taki evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.
 
Cengiz Balık’ın silahından çıkan kurşunlarla yaralanan Denizer, hayatını kaybetti. Denizer'i (48) öldüren, 43 yaşındaki Cengiz Balık'ın bir süre özel korumalığını yaptığı ortaya çıkmıştı. O dönem kiralık katil olarak tutulduğu iddia edilen Balık'ın sıktığı 13 kurşundan 6'sı Denizer'in başına, 2'si de vücudunun çeşitli yerlerine saplanmış, 5 kurşun ise isabet etmemişti. Haberlerde Denizer'in yakından tanıdığı katiline, ‘‘Kaç para aldın?’’ diye bağırdığı yer almıştı.
 
Polis, sabıkalı Balık’ın cinayeti “40 milyon lira borç için işlediği”ni belirtti ancak olayın ardında başka isimlerin olup olmadığı aydınlatılamadı.
 
SİLAHLI PAYLAŞIMI DİKKAT ÇEKTİ
 
Öte yandan Filiz Aker'in sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarında silahlı fotoları da dikkat çekiyor.
(Hürriyet)