23 Mayıs 2022 Pazartesi / 22 Sevval 1443

Koronavirüs belirtilerine yenileri eklendi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs belirtilerine yenileri eklendi. Koronavirüs aşısı bulunmadığı gibi araştırmacılar halen Covid-19'u tanıma sürecinde. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, yeni tip koronavirüs belirtilerine ilişkin dört yeni semptomu açıkladı. Böylece yeni tip koronavirüs belirtileri 11'e yükseldi.

9 Temmuz 2020 Perşembe 15:14 - Güncelleme:

Yeni tip koronavirüs belirtilerine dair 4 yeni belirtiyi açıkladı. Covid-19 salgını ilk ortaya çıktığında ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı gün gün koronavirüs belirtileri arasındaydı. Aralık 2019'dan beri yaklaşık 10 milyon insan yeni tip koronavirüse yakalandı. Araştırmacıların eline daha fazla veri geçtikçe Covid-19 semptomlarına yenileri eklendi.

Koronavirüs 10 milyon insanı etkileyen bir pandemiye dönüştü. Hastalığın aşısı bulunmadığı gibi araştırmacılar halen koronavirüsü tanıma sürecinde. Son olarak CDC koronavirüse dair dört yeni belirtiyi resmi olarak duyurdu. Böylece CDC'nin listesindeki semptom sayısı 11 yükseldi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kurumu koronavirüse dair yeni açıklamalar yaptı.

CDC, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin dört yeni semptomu listeledi.

Kovid-19 salgını ilk ortaya çıktığında ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı gün gün koronavirüs belirtileri arasındaydı.

Aralık 2019'dan beri yaklaşık 10 milyon insan Kovid-19'a yakalandı. Araştırmacıların eline daha fazla veri geçtikçe Kovid-19 semptomlarına yenileri eklendi.

CDC son olarak resmi Covid-19 semptomları listesini güncelledi. Kurumun listesine dört yeni belirti girerken, toplam semptom sayısı 11 oldu.

YENİ KORONAVİRÜS BELİRTİLERİ

NTV'de yer alan habere göre, Halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı veya kusma Covid-19'un yeni semptomları arasında girdi.

KORONAVİRÜS BELİRTİLERİ GÜN GÜN

Koronavirüs belirtileri 1-3. gün: Soğuk algınlığı ve gribe benzeyen belirtiler ortaya çıkar. Hafif ateş ve boğaz ağrısı görülebilir. Bağışıklık zayıfsa mide bulantısı ve ishal görülebilir.

Koronavirüs belirtileri 4. gün: Boğaz ağrısı şiddetlenir. Ses boğuklaşır. Yeme ve içmede zorluk yaşanabilir. Hafif baş ağrısı ile birlikte ishal başlar.

Koronavirüs belirtileri 5. gün: Boğaz ağrısı şiddetlenir. Yeme ve içme oldukça ağrılı bir hale gelir. Vücudu ve uzuvları hareket ettirmek sancılı olur. Eklem ağrıları görülür.

Koronavirüs belirtileri 6. gün: Kuru öksürük başlar. Konuşurken yutkunurken boğaz ağrısı şiddetlenir. Şiddetli bitkinlik başlar. Mide bulantısı artar. Zaman zaman nefes almada zorluk yaşanır. İshal ve kusma şiddetlenir.

Koronavirüs belirtileri 7. gün: Ateş 38 dereceye yükselir. Öksürük ve balgam çok şiddetlenir. Vücut ve baş ağrılarıyla birlikte kusma çok şiddetli bir hale gelir.

Koronavirüs belirtileri 8. gün: Soluk alıp vermek çok güç bir hale gelir. Göğüs bölgesi çok ağır olarak hissedilir. Öksürükle birlikte baş ve eklem ağrıları son derece artar. Vücut sıcaklığı 38 derecenin üzerine çıkar.

Koronavirüs belirtileri 9. gün: Tüm belirtiler şiddetle artar. Yüz veya dudaklarda mavileşme görülür. Öksürük ve balgam çok şiddetlenir. Vücut ve baş ağrılarıyla birlikte kusma çok şiddetli bir hale gelir. Bu belirtilere sahipseniz hemen tıbbi yardım alın.

EN YAYGIN 11 KORONAVİRÜS BELİRTİSİ

Ateş

Öksürük

Nefes darlığı

Halsizlik

Kas ya da beden ağrısı

Baş ağrısı

Tat ve koku kaybı

Boğaz ağrısı

Tıkanıklık veya burun akıntısı

Mide bulantısı veya kusma

İshal

KORONAVİRÜS DENİZDEN BULAŞIR MI? (TIKLAYINIZ)

MAYIS AYINDAN BU YANA GÜN GÜN KORONAVİRÜS TABLOSU