2 Temmuz 2022 Cumartesi / 3 ZilHicce 1443

Jorge Jesus'un sözleşmesinde kritik detay! Fenerbahçe'yi şampiyon yaparsa...

Jorge Jesus'un Fenerbahçe ile 1 yıllık sözleşme imzalama konusunda anlaştığı, sarı lacivertli takımı şampiyon yapması halinde Portekizli teknik adamın anlaşmasının uzatılacağı ileri sürüldü.

22 Mayıs 2022 Pazar 09:45 - Güncelleme:

Gelecek sezon Süper Lig 'de şampiyonluktan başka bir şey düşünmeyen Fenerbahçe, teknik direktörlük konusunda rotayı Jorge Jesus'a çevirmişti. Yakın zamanda Başkan Ali Koç, Portekiz'de Jesus'la bir araya gelmiş ve görüşmüştü. Hem ülkesinde hem de Brezilya'da kupalar kazanan Jesus'la ilgili flaş bir haber geldi. Ülkenin en önemli gazetelerinden biri olan A Bola'nın haberine göre Sarı-Lacivertliler'in, tecrübeli hocayla 1 sezonluk anlaşma sağladığı öğrenildi. Kanarya'nın, 67 yaşındaki teknik adama resmi imzayı attırıp, gelecek hafta da basın önüne çıkmayı hedeflediği belirtildi.

İsmail Kartal gönderilecek isimleri tek tek açıkladı! 12 futbolcu yolcu

AVRUPA'DA OLMAK İSTİYOR

Fanatik'in ulaştığı bilgiye göre Jesus'un, Fenerbahçe'den 2 milyon avro peşinat alacağı ve 1 yıllık süreçte takımı şampiyon yapması halinde de sözleşmesinin uzatılacağı bildirildi. Takımı mutlaka Avrupa Kupaları'na da sokmak isteyen Jesus'un, ekibiyle birlikte toplam maliyetinin 7 milyon avroyu bulacağı da gelen haberler arasında yer alıyor.

Son olarak Benfica'yı çalıştıran 67 yaşındaki teknik adam, buradaki görevinden 2021 sonunda ayrılmıştı.