Gençlere Kudüs bilinci aşılanacak

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği’nce 7-9 Aralık’ta gerçekleştirilecek ‘Beytülmakdis Senindir Kış Kampı’nda Kudüs’ün kurtuluşunun ilmi temelli çalışmalardan geçtiği anlatılacak.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği’nce 7-9 Aralık’ta gerçekleştirilecek “Beytülmakdis Senindir Kış Kampı”yla üniversite öğrencilerinin, Kudüs ve Mescid’i Aksa ile ilgili bilgi ve donanım kazanmaları, Filistinli Müslümanlar için projeler üreterek, onların mücadelesine destek olması hedefleniyor. Marmara Bölgesi’nde üniversite öğrenimine devam eden 80 gencin bir araya geleceği kamp 7 Aralık’ta Büyükçekmece’deki bir otelde başlayacak. Kudüs konusunda bilgi sahibi 12 yetkin konuşmacının eğitim vereceği, 3 gün sürecek kamp boyunca Filistin’le ilgili çalıştaylar, yarışmalar, sinema gösterimleri düzenlenecek. Kampta, Hamas sözcüsü ve milletvekili Sami Ebu Zuhri “Kudüs İntifadası ve Hamas’ın Kuruluşu”, Filistinli yazar, siyasi ve analist Dr. Said Elhac “Oslo anlaşması sonrası Filistin’in devlet yapısı”, Filistinli araştırmacı Dr. Vail Meşvehi “Aksa’nın Korunmasında Gazze’nin Önemi”, 20 yılını İsrail hapishanelerinde geçiren Filistinli aktivist Mervan Ebu-Musab da “İşgal Hapishanelerinde 20 yıl anıları” başlıklı konuları gençlerle paylaşacak. Kamp sonunda yapılacak değerlendirme sınavındaki sorulara en doğru ve kapsamlı cevapları veren bir genç de Kudüs’e gitmeye hak kazanacak. Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar “Kudüslü kardeşlerimizin yanında olmak, orada yaşananları gençlerin daha iyi anlayabilmesini sağlayabilmek ve Kudüs’ün kurtuluşunun hamasi söylemlerden değil ilmi temelli çalışmalardan geçtiğinin bilincinde olan gençler yetiştirmek için bir kamp programı hazırladık. Kudüs sevgisinin yanında doğru bilgi ile donanan gençlerin Filistinli kardeşleri için daha fazla proje üretmesi ve destek olmasını amaçlamaktayız” dedi. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Ankara´daki tren kazasının görüntüleri ortaya çıktı

Ankara´daki tren kazasının görüntüleri ortaya çıktı

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri

UEFA resmen açıkladı! İşte yeni sıralama

UEFA resmen açıkladı! İşte yeni sıralama

150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaş artışı 400 liraya ulaşacak

150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaş artışı 400 liraya ulaşacak

En Çok Okunanlar