17 Nisan 2021 Cumartesi / 5 Ramazan 1442
Gece modu

En güzel, en anlamlı 3 aylar kutlama mesajları burada: Üç aylar resimli mesajları haberimizde

Müslüman aleminin sevinçle beklediği üç aylar yarın başlıyor. Kameri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan üç aylar, manevi huzur ve sükûnun kalplere indiği, ilahi rahmetin taştığı rahmet aylarıdır. İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan rahmet ve bereket mevsimi üç aylar için heyecanlı bekleyiş sona eriyor. Üç aylar on bir ayın sultanının habercisidir olarak bilinir. Bu aylar girince, Müslümanları uhrevi bir kaplar ve ruhları şenlenir. Müslümanlar için bu kadar önem teşkil eden üç aylar hakkında da araştırmalar hız kazandı. Bu özel günde sevdiklerine, akrabalarına ve arkadaşlarına en güzel, en anlamlı 3 aylar kutlama mesajı göndermek isteyenler araştırmalar yapılıyor. Üç aylar resimli mesajlarına haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz.

25 Şubat 2020 Salı 09:06 - Güncelleme: 25 Şubat 2020 Salı 09:06

Müslüman aleminin büyük bir heyecanla beklediği üç aylar başlıyor. Ramazan ayının habercisi olan üç ayların ilki olan Recep ayı 25 Şubat Salı günü idrak edilecek. Üç aylarda eller semaya açılacak ve merhameti bol Allah'a dualar edilecek. Üç aylardan birincisi Recep, ikincisi Şaban ve üçüncüsü Ramazan ayıdır. Bu üç aylardan Recep ayı aslında içerisinde kavganın, savaşın ve hiçbir kötü davranışın olmadığı haram aylardandır. Bu aylarda Müslümanlara Kur'an-ı Kerim okuma, oruç tutma ve sadaka verme gibi nafile ibadetlere yönelmeleri daha çok tavsiye edilir. Müslümanlar için büyük anlamları olan üç ayların başlangıcı için sevdiklerine mesajlar yollamak isteyenler en güzel, en anlamlı 3 aylar kutlama mesajlarını araştırmaya başladılar. Üç aylar resimli mesajlarına haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. 

ÜÇ AYLAR RESİMLİ MESAJLARI BURADA

EN GÜZEL, EN ANLAMLI 3 AYLAR KUTLAMA MESAJI HABERİMİZDE

Yakınlık ne mekânda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır. Üç aylarınız mübarek olsun..

Receb ekme ayı, Şaban sulama ayı, Ramazan ise hasat ayıdır. Allah'ım bizi hayırlı hasat elde edenlerden eyle. Üç aylarınız mübarek olsun.

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu üç aylar geçirmenizi dileriz.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bu günlerde düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle.. Üç ayların mübarek olsun..

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği mübarek üç aylarınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice üç aylara..

Bu mübarek günlerde yapacağımız ibadetlerle İnşallah cennetin kapılarının sonuna kadar açılması dileğiyle, Üç Aylarınız kutlu olsun.

Üç aylarınız mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun! Nice üç aylara..

ÜÇ AYLARIN ÖNEMİ NEDİR?

Bu mübarek ayların manevi değerine Hz. Peygamber işaret etmiş ve şöyle buyurmuşlardır:

“Recep Allah"ın ayı, şaban benim ayım, ramazan da ümmetimin ayıdır." (Aclûnî, Keşfu'l-Hafâ, I, 423, Hadis No: 1358)

“Ey Allah'ım! Recep ve şabanı bize mübarek kıl, bizi ramazana kavuştur." (Ahmet b. Hanbel, Müsned, I, 259)

“Allah'ım! Bizleri Regâible Sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazanın sonunda cenneti hak eden kullarından eyle!"

ÜÇ AYLAR İBADETLERİ NELERDİR?

Selman-ı Farisi sorar:

-Ey Allah'ın Resulü! O namazı ne şekilde, ne zaman kılayım?

Efendimiz (sav) :

-'Ey selman! Ayın evvelinde on rekat kılarsın. ALLAH (cc) rızası için niyet edilir. İki rekatta bir selam verilir. Bir Fatiha, Üç İhlas ve Kafirun duaları okunur. Namaz tamamlandıktan sonra eller kaldırılıp şu dua okunur:

'La ilahe illALLAHü vahdehü la şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yumit,biyedihil hayr,ve hüve ala külli şey'in kadir,ALLAHümme la mania lima e'tayte ve la mu'tıye lima mene'te ve la yenfeu zel ceddi minkel ced'

Sonra iki elini yüzüne sürersin. Ayın ortasında da on rekat daha kılarsın (yukarıdaki tarifteki gibi). Bu kez namazdan sonra şu duayı okursun;

'La ilahe illALLAHü vahdehü la şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yumit,biyedihil hayr,ve hüve ala külli şey'in kadir,ilahen vahiden ehaden ferden sameden vitran ve lem yettehiz sahibeten ve la veleda'

Ayın sonunda da on rekat kılarsın. Namazdan sonra şu duayı edersin;

'La ilahe illALLAHü vahdehü la şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yumit,biyedihil hayr,ve hüve ala külli şey'in kadir,ve sallALLAHü ala seyyidina MUHAMMEDin ve ala alihit tahirine ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim'

Bu duadan sonra istek ve dileklerinizi ileten özel duanızı yaparak bitirirsiniz.