9 Aralık 2023 Cumartesi / 27 CemaziyelEvvel 1445

İsrail'in hastane katliamları sebebiyle Gazze'deki yaralılar yerlerinden edildi

İşgalci İsrail'in Gazze'deki insanlık dışı katliamları 46'ncı günde de aralıksız sürüyor. İsrail ordusunun acımasız saldırılarından kaçan Filistinli yaralılar, Gazze'nin güneyindeki Nasır Hastanesi'ne getirilmek zorunda kaldı.

AA21 Kasım 2023 Salı 00:50 - Güncelleme:
İsrail'in hastane katliamları sebebiyle Gazze'deki yaralılar yerlerinden edildi

İsrail askeri araçları dün Gazze kentinde nispeten geriledikten sonra bugün Gazze Şeridi'nin kuzeyinde kara saldırılarını yeniden genişleterek Cibaliya beldesindeki Endonezya Hastanesini kuşatma altına aldı.

İsrail güçlerinin kuşatması nedeniyle Endonezya Hastanesi'ndeki yaralılar, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde yer alan Nasser Hastanesi'ne getirildi.

İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail'de 7 Ekim'deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail ordusuna göre, 7 Ekim'den bu yana 62'si Gazze içerisindeki çatışmalarda 6'sı da Lübnan sınırında olmak üzere 383 İsrail askeri öldürüldü.

Gazze'deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi'nde en az 5 bin 500'ü çocuk ve 3 bin 500'ü kadın olmak üzere 13 bin kişi öldürüldü.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 214 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

Gazze için "ateşkes" turu! Türkiye dahil 7 ülke harekete geçti

İsrail'den TRT Haber ekibine silahlı tehdit! Soykırımı dünyaya duyuran Türk basını ölümle burun buruna

İşgalci İsrail dehşet saçıyor! Nusayrat Mülteci Kampı haince bombalandı

Gazze'deki bebeklere "nefes" şansı: Prematüre bebekler Mısır'da

Fas'tan Filistin'e "bağış" çağrısı: "İşgalci İsrail'in soykırımı durdurulmalı"

Acınası Gazze halkı! Şifa Hastanesi doktoru anlattı: Hastanedeki hayat ölümden farksız

İsrail'den esir takasına yeşil ışık: Hamas'tan cevap bekleniyor

Katar'dan duygu dolu Filistin dayanışması: Ulusal Gün kutlamaları ertelendi

Kızılhaç'tan dünyaya çağrı: Gazze'deki felaket hafifletilmeli

Yemendeki Husiler İsrail'e ait bir gemiye el koydu