16 Mayıs 2021 Pazar / 4 Sevval 1442
Gece modu

MEB EBA üzerinden DYK E kurs başvuru sayfası! DYK öğrenci başvurusu nasıl yapılır?

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları iş takvimine göre belirlendi. MEB EBA üzerinden DYK E kurs başvuruları yapılabiliyor. 2020-2021 yılı için Ağustos'un sonunda başlayacak olan DYK kursları için başvuru yapmak isteyen adaylar MEB DYK E kurs öğrenci başvuru sayfasına yoğun ilgi gösteriyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı DYK için hangi derslerden kurs açılacağını da belirledi. Peki DYK öğrenci başvurusu nasıl yapılır? DYK kurs öğrenci başvuru sayfasına haberimizden ulaşabilirsiniz.

28 Ağustos 2020 Cuma 09:30 - Güncelleme: 28 Ağustos 2020 Cuma 09:30

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılı için Destekleme ve Yetiştirme (DYK) kurslarına ilişkin detaylar yayınlandı. Binlerce öğrenci DYK kurs başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek istiyor. Öğrenciler EBA kurs başvuru ekranından almak istedikleri dersleri seçebiliyor. Yeni dönem DYK kursları Ağustos'un 31'inde başlıyor. Buna göre; DYK öğrenci başvurusu nasıl yapılır? İşte MEB EBA üzerinden DYK E kurs başvuru sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile öğrencilerin eğitim hayatlarına katkıda bulunmayı amaçlıyor. DYK E kurs öğrenci başvuruları 26-30 Ağustos arasında alınacak. DYK başvurularının sona ermesiyle öğrenciler için ders süreci başlayacak. DYK öğrenci başvurusu yapmak isteyenler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-kurs.meb.gov.tr adresinden veya MEB EBA üzerinden DYK E kurs başvurusu yapabilir. DYK E kurs öğrenci başvuru sayfası üzerinden kabul edilen taleplerde Her bir kurs programına devam edecek öğrenci/kursiyer sayısının 10’dan az; bir kursun sınıf mevcudunun ise 20'den fazla olmaması gerekiyor. Resmî ve özel örgün eğitim kurumlarının 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen kursa başvurabiliyor. Peki DYK öğrenci başvurusu nasıl yapılır? İşte MEB EBA üzerinden DYK E kurs başvuru sayfası...

MEB EBA ÜZERİNDEN DYK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yeni eğitim sezonu ile birlikte 2020-2021 DYK süreci başladı. Öğrencilere okullarda verilen destekleme kursları hem öğrenciler hem öğretmenler hem de veliler adına önemli bir yer ve avantaj sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı, her yıl DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) için bir takvim düzenlemektedir. MEB EBA üzerinden DYK kurs başvurusu, Millî Eğitim Bakanlığı MEBBİS Kullanıcı Girişi ile yapılabiliyor.

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-Kurs Modülü üzerinden gerçekleştirilir.

DYK E KURS BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

MEBBİS DYK BAŞVURU EKRANI

DYK İŞ TAKVİMİ BELİRLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı DYK ile ilgili yazı gönderdi. Söz konusu yazıda hangi sınıflara, hangi derslerden kurs açılacağı; iş takvimi belirtildi.

DYK DERSLERİ

Açılacak DYK kursları: Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilimleri, Tarih, Coğrafya, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji ve Mantık dersleri ile sınırlı olacak.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Öğrencilerin başvuru ve ders tercih işlemleri 26-30 Ağustos tarihleri arasında alınacak. DYK E kurs öğrenci başvuru sayfası üzerinden yapılan başvurular sonucunda 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak kurslar 6 Haziran 2021 tarihinde sona erecek.

E-KURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın DYK için yayınladığı takvim şöyle;

* 18-20 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması.

* 21-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması.

* 26-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğrenci başvurularının alınması.

* 31 Ağustos 2020 tarihinde, kurs sınıflarının oluşturulması ve derslerin başlaması.

* 6 Haziran 2021 tarihinde, kursların tamamlanması.

DYK kursları online mı olacak? E kurs meb gov tr başvuru sayfası

2020-2021 DYK kursları iş takvimi: Destekleme ve Yetiştirme Kursları yönergesi

DYK kurslarında hangi dersler var?