24 Mayıs 2022 Salı / 23 Sevval 1443

Saba Tümer kimdir? Saba Tümer kaç yaşında ve nereli?

Saba Tümer kimdir? sorusu yıllar sonra ekranlara gelen İbo Show'a konuk olmasıyla birlikte yeniden gündeme geldi. İbo Show'un 7. bölümüne Saba Tümer konuk olarak katılacak. Mesleğe atıldığı ilk yıllarda haber sunuculuğu yapmıştır. Şen kahkahalarıyla izleyenlerin dikkatini çeken Saba Tümer'in hayatı merak edildi. Peki Saba Tümer kaç yaşında ve nereli? İşte sunucunun hayatı, mesleki kariyeri ve biyografisi.

27 Aralık 2020 Pazar 13:01 - Güncelleme:

Saba Tümer, bu hafta İbrahim Tatlıses'in sunumuyla dokuz yıl aradan sonra tekrar seyircisiyle buluşan İbo Show'a konuk oluyor. İbo Show'un bu haftaki konuklar arasında yer alan Saba Tümer'in kaç yaşında olduğu ve hayatı merak konusu oldu. Saba Tümer en son Tv8 ekranlarında "Saba ile Oyuna Geldik" adlı programın sunuculuğunu yaptı. Peki Saba Tümer kimdir? Saba Tümer kaç yaşında ve nereli?

SABA TÜMER KİMDİR?

1970 yılında İzmir'de dünyaya gelen Saba Tümer, Özel İzmir Fatih Lisesi'nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde tamamlamıştır. Okulu bitirdikten sonra bir dönem diksiyon dersleri alan Saba Tümer, bir süre Ege TV'de çalıştıktan sonra NTV'ye geçiş yapmış ve burada geniş kitleler tarafından tanınmıştır. 1997 yılında girdiği NTV'de yaklaşık beş yıl boyunca haber sunuculuğu yaptı. Ayrıca bu dönemde "Nstyle" dergisinde yazarlıkta yapmıştır.

Saba Tümer’in NTV’den sonraki durağı Reha Muhtar’ın yönetimindeki Show TV oldu. Show TV'de dış haber sorumlusu olarak çalıştı, bu görevi SKYTURK’te Serdar Akinan ile beraber sunduğu "Ne Var Ne Yok" adlı program izledi

SKYTURK’ten sonra tekrar Show TV'ye dönerek, "Saba Tümer İle Bu Gece" adlı programı sundu; bir yandan da Okan Bayülgen ile "Haber Makinası" adlı programda yer alıyordu. Aynı günlerde köşe yazarı Pakize Suda ile Star TV'de "Lütfen bu konuya girmeyelim" isimli kadın programını sundu.

Sonraki dönemde yine Show TV'de Cem Özer ile birlikte "Haberiniz Var Mı?" adlı programı sundu. Bu programın kısa sürede bitmesinin ardından bir yıl boyunca ekranlardan uzak kalan Saba Tümer, 31 Mart 2008 tarihinde, HaberTürk kanalında, "Saba Tümer İle Bu Gece" adlı programı sunmaya başladı.

Saba Tümer, Oya Germen ile birlikte “Yok Daha Neler” isimli programın sunuculuğunu yaptı. Daha sonra CNN Türk'e geçti ve “Saba Tümer İle Bu Gece” adlı programını yaptı. CNN Türk'de bir yıl çalıştıktan sonra Show TV'ye geçti ve “Saba Tümer” gece programını yapmaya başladı.

Saba Tümer son olarak, Tv8 ekranlarında "Saba ile Oyuna Geldik" adlı programın sunuculuğunu üstlendi.

Linet kimdir, kaç yaşında ve nereli? Linet'in soyadı ne?

Coşkun Sabah kimdir? Coşkun Sabah kaç yaşında ve nereli?

İbo Show'un bu haftaki konukları kimler? 26 Aralık 2020 İbo Show 7. bölüm konukları