05 Aralık 2020 Cumartesi / 19 RebiülAhir 1442
Gece modu

KPSS sınav sonuçları sorgulama sayfası: 2020 KPSS Lisans sonuçları

KPSS Lisans sonuçlarının bugün açıklanacağı takvimde yer almıştı. Sonuçlar sabah erken saatlerde erişime açıldı. KPSS Lisans sonuçlarını bekleyen adaylar sonuçlarını ÖSYM ais sayfasından öğrenebilecekler. KPSS Lisans sonuçlarına ilişkin ÖSYM'den açıklama yapıldı. Açıklamada bazı soruların iptal edildiği, bazılarının ise cevabının değiştirildiği belirtildi. İşte ÖSYM'den yapılan o açıklama ve sonuç sorgulama sayfası

23 Ekim 2020 Cuma 09:32 - Güncelleme: 23 Ekim 2020 Cuma 09:32

Heyecanla beklenen KPSS Lisans sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Adaylar www.osym.gov.tr adresinden T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri ile KPSS Lisans sonuçlarını görüntüleyebiliyorlar. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda bazı soruların cevabının değiştiği, bazılarının ise iptal edildiği açıklandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı ÖSYM tarafından 6-12-13 ve 20 Eylül tarihlerinde uygulanmıştı. İşte 2020 KPSS Lisans sonuçları sorgulama sayfası 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 6-12-13 ve 20 Eylül tarihlerinde uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2020-KPSS) sonuçları ÖSYM’nin sonuç açıklama sisteminden erişime açıldı.

KPSS SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

KPSS Lisans sonuçları ÖSYM sonuç görüntüleme sistemi "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinde erişime açıldı. Adaylar KPSS sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle giriş yaparak görüntüleyebiliyor.

KPSS LİSANS SONUÇLARI (LİSANS) İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'den KPSS lisans sonuçları için son dakika duyurusu geldi. ÖSYM'nin resmi sayfasından yapılan açıklamada '2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/ Eğitim Bilimleri/ Alan Bilgisi ve ÖABT) Sonuçları Açıklandı' ifadelerine yer verildi. ÖSYM Başkanı Halis Aygün de resmi sosyal medya hesabı üzerinden KPSS sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Adaylar, 2020 KPSS Lisans sonuçlarını online platform üzerinden görüntüleyebilecek. 

KPSS'DE İPTAL EDİLEN SORULAR

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, 6 Eylül'de uygulanan 2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri), 12-13 Eylül'deki 2020-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ve 20 Eylül'de yapılan 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri), 2020-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ve 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait madde analizlerinin incelendiği, cevap anahtarlarının kontrollerinin yapıldığı ve itirazların bilimsel açıdan değerlendirildiği belirtilen duyuruda, şu bilgiler yer aldı:

"2020-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavı 3. oturumunda yer alan İstatistik Testi Temel Soru Kitapçığındaki 12 numaralı sorunun "E" olarak girilmiş doğru cevabının "C" olarak düzeltilmesine, 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 28 numaralı sorunun "D" olarak girilmiş doğru cevabın "C" olarak düzeltilmesine, ayrıca Beden Eğitimi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 55 numaralı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 74 numaralı ve Okul Öncesi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 52 numaralı soruların iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildi."

YDS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! ÖSYM giriş YDS sonuç sayfası

KPSS puan türlerine göre alım yapan kurumlar nelerdir?

KPSS p3 nedir? KPSS lisans p3 puan hesaplama

KPSS Ön lisans puanı nasıl hesaplanır?