20 Ekim 2020 Salı / 3 RebiülEvvel 1442
Gece modu

KPSS ÖABT sınavı saat kaçta bitecek? KPSS ÖABT sınav süresi

KPSS sınavı bugün saat kaçta? KPSS ÖABT sınav süresi ne kadar? soruları sabah saatlerinden bu yana yoğun olarak araştırılıyor. Bugün Kamu Personeli Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ve Meslek Dersleri Öğretmenliği Alan sınavı bugün gerçekleştirilecek. Sabah saatlerinden itibaren sınav giriş belgelerini temin ederek sınav merkezlerine giden adaylar, sınav süresi boyunca başarılı olmak için ter dökecek. İşte bugün uygulanacak olan KPSS ÖABT sınav süresi ile ilgili ayrıntılar...

20 Eylül 2020 Pazar  16:26 - Güncelleme: 20 Eylül 2020 Pazar 16:26

KPSS lisans sınavlarından olan 2020-KPSS ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) bugün tüm yurt genelinde yapılacak. Adaylar, bugün gerçekleştirilecek KPSS ÖABT sınav süresi hakkında araştırma yapıyor. Peki KPSS sınavı bugün saat kaçta? İşte bugün gerçekleştirilecak olan KPSS ÖABT sınav süresi ile ilgili detaylar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılacak sınavın KPSS'nin ÖABT oturumu için nefesler tutuldu. KPSS Öğretmenlik sınavının kaç dakika süreceği ve başlangıç saati, sınava katılım sağlayacak aday öğrenciler ve yakınları tarafından sorgulanıyor. İşte, 2020 KPSS ÖABT oturumları hakkında ayrıntılar...

KPSS SINAVI BUGÜN SAAT KAÇTA? 

ÖABT 20 Eylül'de saat 10.15'te başlayacak.

ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı ise 14.45'te başlayacak.

KPSS ÖABT SINAV SÜRESİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev almak isteyen öğretmenlerin katılım gösterdiği KPSS ÖABT sınavı 10.15’te başladı ve 120 dakika sürdü. Adaylar saat 10.00’da sonra salonlara alınmayacak. 

Öğlenden sonraki oturumda yapılacak Meslek Dersleri Öğretmenliği Alan sınavı ise saat 14.45'te başlayacak ve 120 dakika sürecek. 

Matematik öğretmenliği (ilköğretim,lise), Fizik öğretmenliği, Kimya öğretmenliği ve Fen Bilimleri öğretmenliği sınavları ise 150 dakika sürecek.

KPSS ÖABT SAAT KAÇTA BİTİYOR?

Saat 10.15’te başlayacak olan KPSS ÖABT sınavı 120 dakika sürecek olup 12.45'te sona erecek.

14.45'te başlayacak olan öğlenden sonra yapılacak Meslek Dersleri Öğretmenliği Alan sınavı ise 120 dakika sürecek olup, saat 16.45'te sona erecek.

KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ ERİŞİME AÇILDI

2020 KPSS sınav giriş yerleri açıklandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesine, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini girerek erişebilecekler.

KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ

"ÖABT’de 120 dakikalık testlerde ilk 90 dakikası ve son 15 dakikası içinde; 150 dakikalık testlerde ilk 110 dakikası ve son 15 dakikası içinde, sınav salonunu terk etmeleri yasaktır."

KPSS ÖABT SINAV SÜRESİ NE KADAR?

* İlköğretim Matematik Öğretmenliği

* Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği

* Matematik Öğretmenliği (Lise)

* Fizik Öğretmenliği

* Kimya Öğretmenliği (Alan Bilgisi (60),Alan Eğitimi (15)

75 soru 150 dakika

* Türkçe Öğretmenliği

* Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

* Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği

* Tarih Öğretmenliği

* Coğrafya Öğretmenliği

* Biyoloji Öğretmenliği

* Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

* Rehber Öğretmen

* Beden Eğitimi Öğretmenliği

* Okul Öncesi Öğretmenliği

* İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği (Alan Bilgisi (60),Alan Eğitimi (15))

* İngilizce Öğretmenliği

* Sınıf Öğretmenliği(Alan Bilgisi (45),Alan Eğitimi (30))

75 soru 120 dakika

Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adaylar, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmak zorundadır.

KPSS ÖABT cevapları soru kitapçığı yayınlandı mı?

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takvimi

KPSS ÖABT saat kaçta bitiyor?