13 Nisan 2021 Salı / 1 Ramazan 1442
Gece modu

Uyanış Büyük Selçuklu 24. bölüm izle!

Uyanış Büyük Selçuklu 24. bölümüyle izleyenleri yine ekran başına kilitleyen sahnelerle TRT 1'de ekrana geldi. Uyanış Büyük Selçuklu 24. bölümde; Melikşah ile arası giderek açılan Tekiş, Melikşah'ı tahttan indirmek için Türkmen Beylerini kışkırtıp kendi yanına çekmeye çalışır. Türkmen Beyleri Melikşah'a karşı isyan etmeyi kabul edip Tekiş'in saflarına katılacak mı?

06 Nisan 2021 Salı 10:18 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 Salı 10:18

TRT1 ekranlarında yayınlanan dizi Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde; Melik Tapar, annesiyle ilgili sırrı babasına açmak ister fakat Tacülmülk bunu engellemek ister. Melikşah Sultan, Sencer'in annesiyle ilgili bir mevzuda Tacülmülk ve Terken Hatun'dan hesap sorar. Melikşah Başulu Hatun ile ilgili sırrı öğrenecek mi? Uyanış Büyük Selçuklu 25. yeni bölümden ilk sahne de yayınlandı. İşte Uyanış Büyük Selçuklu 24. son bölüm izleme sayfası ve son bölüm özeti.

TRT izle sitesinden Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin son bölümünü izlemek için Google hesabı, Facebook veya mail yoluyla giriş yapmanız yeterli.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 24. BÖLÜM TEK PARÇA (TRT İZLE)

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 24. bölümünü izlemek için haberimizdeki "Youtube" ve "TRT izle" bağlantılarına tıklamanız yeterli.

TRT1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin ekrana gelen son bölümünün ardından 25. yeni bölüm önizlemesi yayınlandı. Yayınlanan fragmanda Hasan Sabbah, Başulu Hatun ile konuşarak onun ağzından dökülecek sözlerden faydalanıp planlarına dahil etmek ister.

Uyanış Büyük Selçuklu 25. bölüm fragmanı yayınlandı!

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 25. BÖLÜM ÖNİZLEMESİ


UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU SON BÖLÜM ÖZETİ

Sultan Melikşah, Tekiş'e Haddini Bildiriyor!

Melikşah ile arası giderek açılan ve onunla uzlaşmaz bir noktaya varan Tekiş, Melikşah'ı tahttan indirmekle sonuçlanabilecek her yola başvuracaktır. Devletin içinde bulunduğu siyasi ve sosyal çalkantıyı bahane ederek Selçuklu Devleti'nin kurucu unsuru olan ve belkemiğini oluşturan Türkmen Beylerini Melikşah'a karşı etrafında birlik olmaya çağıracaktır.

Şelemzar'da Batıni tüccarlar, ahaliyi kendi batıl yollarına çekmek için harekete geçmişti. Batıni hekimler Darüşşifa'da hızla yuvalanmaya başlamıştı. Faaliyetlerin hızlanmasını isteyen Sabbah, Faysal'a Şelemzar'da bir Batıni medrese kurmasını söylemişti. Şelemzar'da Batınileri giderek güçlenirken; ahalinin arasına karışan Gazali, yasaklı olan Batınilerin Şelemzar'da çoğalmaya başladıklarını anlamıştı.

Uyanış Büyük Selçuklu'nun 24. bölümüne Melikşah Sultan'ın "Söz bitecek, kılıçlar konuşacak" sözü damga vurdu. Kardeşi Tekiş beyle aralarına düşmanlık giren Melikşah Sultan, Tekiş'i öldürecek mi?

Melikşah'ın Hristiyanların kutsal mızrağını ele geçirmesi ve topraklarına sızan Haçlıları dize getirmesi İslam dünyasındaki itibarını arttırmıştır. Hasan Sabbah, Melikşah'ın yükselen saygınlığını yok etmek için Sencer'i kullanmayı planlamaktadır.

Melik Tapar, annesiyle ilgili sırrı babasına açmak ister fakat Tacülmülk bunun iyi sonuçlar doğurmayacağını söyler. Melikşah Sultan, Sencer'in annesiyle ilgili Tacülmülk ve Terken Hatun'dan hesap sorar. Melikşah Sultan, Başulu Hatun ile ilgili sırrı öğrenecek mi?

Melikşah, Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan'ın ölümünün ardından tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başulu'yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk'e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan'dan aldığı Selçuklu Devleti'nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah'ın fedaisi yapar. Nizamülmülk'ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.

8 Mart 2021 reyting sonuçları açıklandı mı?

Maraşlı 9. bölüm full izle!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 185. bölüm izle!

Masumlar Apartmanı 25.bölüm izle!

Çukur 119. bölüm izle (4.Sezon 27.Bölüm) Puhu Tv!

Sefirin Kızı 43. bölüm izle Puhu Tv!

Yasak Elma 101. son bölüm full izle FOX Tv! Yasak Elma 101. bölüm izle!