26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Uyanış Büyük Selçuklu 9. bölüm izle! Uyanış Büyük Selçuklu 9. son bölüm tek parça!

Uyanış Büyük Selçuklu 9. bölümüyle Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarında yayınlandı. Uyanış Büyük Selçuklu 9. bölümde; Yorgos, Sencer'e tuzak kurmuş, fırsattan istifade kutsal emanetleri alıp kaçmıştı. Sencer kutsal emanetleri geri almak için yola koyulur. Öte yandan Turna, tam kurtulduğu sırada vurulmuştu. Turna yaşayacak mı? Kutsal Emanetleri arayan Tapar, Ebulkasım'ın tertibiyle bir tuzağa çekilir. Uyanış Büyük Selçuklu 9. bölüm izlemek isteyenler için son bölüm tek parça halinde haberimizde yer alıyor.

01 Aralık 2020 Salı 09:28 - Güncelleme: 01 Aralık 2020 Salı 09:28

Uyanış Büyük Selçuklu 9. bölümüyle TRT1 ekranlarında yayınlandı. Uyanış Büyük Selçuklu 9. bölüm izleyenleri ekran başına kilitleyen sahnelerle aksiyon dolu anlar yaşattı. Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde; Seferiye'den boşalan Başhatunluk makamına Terken kurulur. Nizamımülk'e kafa tutacak olan Terken Hatun'un amacı nedir? Öte yandan Başulu yıllardır uzak kaldığı saraya gelir. Melikşah yıllardır öldü diye bildiği ve görmediği Başulu'yu tanıyacak mıdır? Büyük sır açığa çıkacak mıdır? Uyanış Büyük Selçuklu 9. bölüm (tek parça) haberimizde yer alıyor.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 9. BÖLÜM İZLE!

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 9. BÖLÜM YOUTUBE

UYANIŞ SELÇUKLU 10. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI


Uyanış Büyük Selçuklu 10. yeni bölüm fragmanınd Sencer, kutsal emanetleri bulup getiriyor.


UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 9. BÖLÜM ÖZETİ

Uyanış Büyük Selçuklu 9. bölümde; Yorgos’un Turna’yı kaçırdığı haberini alan Sencer, harekete geçmiş, Yorgos’un yerini bildiğini düşündüğü Şahbender Dukas’ı alıkoymuş ve bu yolla Yorgos’a ulaşmıştır. Ne var ki Yorgos, Sencer’in bu şekilde kendine ulaşacağını tahmin etmiş ve Sencer’e bir tuzak kurmuştur. Sencer bu tuzaktan kurtulmayı başarmıştır. Fakat beklenmedik bir şey olmuş, Turna çıkan çatışmada ağır yaralanmıştır. Bu kargaşayı fırsat bilen Yorgos Kutsal Emanetlerle birlikte kaçmayı başarmıştır. Turna kurtulabilecek midir? Sencer, Yorgos’u yakalayabilecek midir? Sencer’in alıkoyduğu herkes tarafından bilinen Şahbender Dukas ölecek midir?

Uyanış Büyük Selçuklu 10. bölüm izle!

Uyanış Büyük Selçuklu 9. son bölümde Kutsal Emanetleri arayan Tapar, Ebulkasım’ın tertibiyle bir tuzağa çekilmiştir. Kutsal Emanetlerin peşinden Anadolu istikametine giden Tapar’ın önünü Asi Obaların beyleri keser. Tapar’ın tuzağa çekildiğini öğrenen Elçin, askerleriyle birlikte tuzağa düşen Tapar’a yetişir. Obalı kılığına girmiş Hıristiyanların da olduğu bu tuzaktan Tapar ve Elçin kurtulabilecekler midir?

Seferiye’den boşalan Başhatunluk makamına Terken kurulmuştur. Uzun zamandır arzuladığı bu makama Seferiye’yi hasta ederek kurulan Terken ne gibi faaliyetlere girişecektir? Edindiği bu gücü nasıl kullanacaktır? Bu güçle Nizamülmülk’ü dahi karşısına almaktan çekinmeyecek olan Terken’i nasıl sürprizler beklemektedir?

Başulu yıllardır uzak kaldığı saraya niçin gelecektir? Melikşah yıllardır öldü diye bildiği ve görmediği Başulu’yu tanıyacak mıdır? Büyük sır açığa çıkacak mıdır? Nizamülmülk sırrın ortaya çıkma tehlikesine karşı ne yapacaktır?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU SON BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?

Yorgos’un ağır yaraladığı Sencer, Tapar’ın refakatinde Kınık Obası’na getirilmişti. Başulu, Sencer’i obaya getiren kişinin yıllardır hasretini çektiği oğlu Tapar olduğunu anlayınca dayanamamış ve Tapar’a sarılmıştı. Sencer’i tedavi edebilmek için çırpınan Turna, ilaç yapabilmek için obanın dışına şifalı ot toplamaya gitmiş, burada karşısına Yorgos çıkmış ve Turna’yı bayıltmıştı. Yorgos’un kirli ellerinden Turna’yı kurtaran Sencer Turna'nın vurulmasıyla en büyük acıyı yaşadı.

Tüm bu olanların yanı sıra Seferiye, Terken’in Elçin’i nasıl oyuna getirdiğini araştırmaktadır. Bu sebeple Terken’in tüm sırlarını bilmekte olan Firdevs’i alıkoydu.

Isfahan’da halkı galeyana getirenleri açığa çıkarıp cezalandırılmalarını sağlayan Hasan Sabbah, kuşkuların odağı haline geldi.

Öte yandan kutsal emanetlerin Bizans’a geçtiğini öğrenecek olan Melikşah, emanetleri kurtarmak için nasıl bir yol izleyecektir?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU

Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başulu'yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

Oyuncu kadrosunda; Gürkan Uygun , Buğra Gülsoy, Ekin Koç, İker Kızmaz, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu, Cemal Toktaş, Sevda Erginci, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Özgür, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Erdem Akakçe, Nik Xhelilaj ve Osman Sonant gibi birbirinden başarılı ve yetenekli isimlerin bulunduğu Uyanış Büyük Selçuklu her hafta Pazartesi saat 20:00'da TRT1 ekranlarında yayınlanıyor.

Çukur 104. bölüm izle (Show Tv, Puhu Tv)

Sefirin Kızı 29. bölüm izle Puhu Tv!

Yasak Elma 86.bölüm full izle FOX TV!

Arıza 11. bölüm izle!

Masumlar Apartmanı 11. bölüm izle!

Ramo 21. bölüm izle!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 173. bölüm izle!

Sen Çal Kapımı 19. bölüm izle!