Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

İkram Bağcı
ibagci@stargazete.com
Yazarın Sayfası

İN’lere girmede yeni dosyalar açılırken

03 Nisan 2016 Pazar

Bugüne kadar PDY/FETÖ hakkında gerçekler hep ülke içinden elde edilen kaynaklarla anlaşılmaya çalışıldı desek yanlış olmaz. Son günlerde ise ABD başta olmak üzere yurt dışı faaliyetleriyle birçok ülkede bu yapı sorgulanır hale geldi. PDY hakkında özellikle ABD kaynaklı analiz edilecek birçok dokümanın olduğu ise aşikâr

PDY’nin hücresinin ve zihinsel kozmik odasının ABD’de olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bilinmeyen ve ilginç olan ise PDY’nin zihinsel kozmik odalarındaki düşüncelerinin Türkiye’de bilinen anlamdan ne kadar zıt olduğu ve daha da ilginç olanı bu zıtlığın ise bizzat kendilerince ABD’de ifade edilmiş olması. ABD’de PDY’nin Müslüman ve Barış Adaları CEO’su olan L. K’nın ifadeleri ise bu zıtlığı doğrular nitelikte. Sadece Yahudilik üzerinden yapılan söylemleri bu durumun ayrı bir yazı konusu olmasını gerektiriyor.

Zihin yapıları bir noktaya odaklandırılmış bu oluşumun ABD’de bilim akademileri ve okullarındaki yaptıkları (Oklahoma ve New Mexico’da) olaylar artık tek tek gün yüzüne çıkıyor. Diğer önemli bir husus Türkiye’de himmet olarak adlandırılan faaliyetlerin ABD’de nasıl karşılandığı sorusudur. Diğer sorgulanması gereken en önemli noktalardan birisi ise PDY’nin ABD’deki okullarından birinde görevli olan S.T’nin Türkiye’de üniversitelerde paralel yapıyla mücadele edenleri neden takip ettiğidir?

FETÖ’nün ABD’deki Pasifik Teknoloji Okulu’nda kuruculuk ve idarecilik görevini yapmış ve şu an Türkiye’de bir üniversitede çalışan kişi ile illerimizdeki bazı akademisyenlerin hangi amaçla görüşmeleri devam etmektedir? Veya açıkça yazalım; birçok üst düzey mensubunun yurt dışına kaçtığı söylenen bu yapının elemanlarının kaçan insanların bile daha üzerinde olan ve bilinmeyen görevlileri hangi kamu kurumunda halen çalışmaktadır?

Ülkemizde yaşanan kopya skandallarını sadece ABD’de değil, bulundukları her ülkede de aynısını yapan bu yapının şu an en zor durumda kaldığı ülke ise Türkiye ve ABD. PDY’nin ABD’de bazı usulsüzlüklere neden ihtiyaç duyduğu ise dikkat çekici bir nokta. Türkiye’de bu yapının korunması adına birçok kişi kendini gizlerken ABD’de aynı desteği gizliden değil açıktan gördüğü anlaşılıyor. Ayrıca, PDY elemanlarıyla mücadelede çekimser kalan bazı idarecilerin ABD’de belli bir süre çalıştıktan sonra ülkemize döndüklerini şu an hangi kamu kurumlarında yer aldıklarını da düşünelim.

Sadece ABD’de dudak uçuklatan miktarda para kazanan bu yapının bu paraları nerelerde ve nasıl kullandığı, ABD’li siyasilere, bürokratlara neden büyük meblağlar verdikleri hep o zihinsel kozmik düşüncelerinde gizlidir desek yanlış olmaz. En başında Türkiye’de kurulan bu örgüt gerek Türkiye’de gerekse ABD’de bu kaynakları zihinsel kozmik odalarını beslemek ve tarihte bilinen adıyla kurtarılmış topraklar için yağmur kokusunu almış olduklarından mı kaynaklanıyor sorusunu akla getiriyor?

Bu yapının liderine ABD’de oturma izni verilirken yanlış beyanlara rağmen bu iznin niçin verildiğinin sorgulanması gerektiği bir dönemden geçiyoruz. Wikileaks belgelerine de düşen benzeri olaylar hep bir hedefi ve kutsallığı mı çağrıştırıyor diye insanı düşündürmüyor değil.

Bu yapının yöneticileri ve elemanları 17/25 Aralık süreci yaşandığı için böyle davranmıyorlar aslında. Tarihten gelen bir görevleri mi var? Bu yapı bu ülkeye hep mi karşıydı? Soruları akla yeni gelirken, söz, eylem ve ABD’deki faaliyetler aslında bu soruların cevaplarını veriyor. İşte bu zihinsel kozmik odalar, yanlışlarla dolu ve morfik rezonansta olan bu insanlar, kaderin cilvesiyle bu topraklarda durduruluyor.

Sonraki yazılarımızda hangi dosyaları açacağımızın sinyallerini bu giriş ve genelleme yazısı ile vermiş olalım. Devam edeceğiz.